Letošní ročník soutěže s téměř čtvrtstoletí dlouhou tradicí přilákal vysoký počet soutěžících. Jak kuchaři, tak cukráři předvedli perfektní výkony, které jen potvrzují vzestup české gastronomie. "Je to můj splněný sen. Jsem dojatý a nadšený zároveň. Titul patří do Vrchlabí a tam ho také vezu. Soutěžní podmínky byly skutečně profesionální a přístup hodnotících komisařů přísný. Jejich poznámky však byly k věci a velmi přesné. Byla to pro mě obrovská zkušenost," komentoval získání titulu Kuchař roku jeho čerstvý držitel Lukáš Čížek.

Hlavní chod Čížkova tříchodového soutěžního menu představoval telecí ořech v úpravě sous-vide, doplněný o masový quiche, křepelčí žloutek a zauzené bramborové pyré s glazurovanou sezonní zeleninou. Výsledná chuť byla podtržena silnou základní omáčkou - telecí jus - a koprovou pěnou.

close Hlavní chod Čížkova tříchodového soutěžního menu představoval telecí ořech v úpravě sous-vide, doplněný o masový quiche, křepelčí žloutek a zauzené bramborové pyré s glazurovanou sezonní zeleninou. info Zdroj: Asociace kuchařů a cukrářů ČR zoom_in Hlavní chod Čížkova tříchodového soutěžního menu představoval telecí ořech v úpravě sous-vide, doplněný o masový quiche, křepelčí žloutek a zauzené bramborové pyré s glazurovanou sezonní zeleninou.

Kuchař chtěl být Lukáš odjakživa. Tedy od 6. třídy prý určitě. Bavilo ho sledovat, jak kdo vaří, pomáhat babičkám i mámě při vaření, vařil i sám, s kamarády na rybách, a nikdy nepochyboval o tom, co si vybere jako školu. Jako čerstvě vyučený kuchař prošel postupně asi šesti restauracemi, rychle se učil a chtěl stále dál. Třeba i do pětihvězdičkového hotelu v rakouských Alpách, ze kterého pak odešel do Krkonoš.

Recepty nikdy nerespektoval. Vždycky je bral jako inspiraci, ale dával jim něco nového, neotřelého, ať už to byly nečekané chutě nebo právě technologie při vaření. Je totiž přesvědčený, že jídlo musí být vždycky prvotřídní, bohaté na pohled, chutě, vůně, kvalitu zpracování - tak, aby jej každý mohl vnímat všemi smysly.

close Kuchař roku Lukáš Čížek z Vrchlabí. info Zdroj: Asociace kuchařů a cukrářů ČR zoom_in Kuchař roku Lukáš Čížek z Vrchlabí.

Titul Cukrář roku si odnesla mladá naděje české cukrařiny Anna Marvanová, která pracuje v cukrářském studiu HF Pastry Academy Heleny Fléglové, což je v české cukrařině již ocenění samo o sobě a pro cukráře velmi motivační prostředí při spolupráci s momentálně nejlepší českou cukrářkou.

Vítězové obdrželi unikátní trofej v podobě poháru, za jehož autorským návrhem stojí tým profesionálů z brněnského Industry studio Tibora Mužíka.

"Jsem rád, že se soutěže i Bidfood Expo konají. Všichni jsme kvůli covidovým opatřením dlouho čekali a toto čekání se odrazilo na enormním zájmu o účast v soutěžích i v počtu návštěvníků veletrhu. Věřím, že všichni, kdo mají rádi gastronomii a něco pro ně znamená, nemohli v Letňanech chybět," uvedl Miroslav Kubec, prezident Asociace kuchařů a cukrářů ČR.

"Naše Asociace prošla v poslední době různými změnami, a právě i soutěže o nejlepší kuchaře a cukráře jsou toho dokladem. Přidali jsme je na program významné gastronomické akce, upravili pravidla pro obě soutěžní kategorie, kdy je dán pevný časový limit a přesně specifikován soutěžní úkol včetně povinně použité suroviny. Snažíme se, aby obě kategorie do gastronomického světa vnesly další motivaci a inspiraci a pozvedly naše řemesla opět o něco výš," dodal prezident Asociace kuchařů a cukrářů ČR.