Od včerejška jim totiž jejich kuchařky vaří v nové moderní kuchyni. A hned na uvítanou připravily pro všechny příchozí chutné občerstvení. Kuchyň i jídelnu si pochvalují. „Všechno jsme doteď dělaly ve starém baráku na koleně a vaření bylo hygienicky opravdu na hraně. Měli jsme už dokonce podpěry, protože začal padat strop, zatékalo nám tam. Poslední chvíle tam už byly opravdu krušné," shodují se Alena Jiříčková a Zdeňka Voženílková.

Prvně jmenovaná vaří v pilníkovské škole dva roky, druhá dokonce dvanáct let. Jsou sehranou dvojicí. Vědí, že dětem i ostatním strávníkům musí obědy chutnat. „Školáci mají nejradši buchtičky se šodó nebo i nudle s mákem. Oblíbená je rajská omáčka nebo svíčková s knedlíky. S luštěninami je to trochu horší, ale vařit je občas musíme. Většinou snědí radši hrachovou nebo čočkovou polévku. Pak jim to zase vykompenzujeme něčím, co mají rádi. Třeba šlehaným jogurtem s ovocem," přibližují kuchařky své martyrium při vaření 160 obědů denně.

Starosta obce Jiří Haken připomněl, že původně měla nová kuchyň vzniknout ve staré budově. „Náklady byly příliš vysoké, hledali jsme jiné řešení, a to prostory přímo ve škole. Kdysi tu kuchyň v přízemí už byla, historie se opakuje. Náklady činily zhruba 6,5 milionu korun," doplnil starosta. A ředitelka Ilona Skořepová připomněla, že původně byly v prostorách školní dílny.