Nejlepšího umístění dosáhli v kategorii kůň s jezdcem a lyžař reprezentanti stáje Teri Horní Lánov Denisa Vaňková a Čeněk Jon.

Čtvrtý ročník takzvaného horseskijöringu na závodišti nad krkonošskou obcí zahájil vládce hor Krakonoš, který na zdárný průběh klání po celou dobu osobně dohlížel. „Sníh jsme naváželi čtyři dny, ale zvyšující se teplota nám radost nedělala," řekl při zahájení závodu za pořadatele Robert Vancl.

Soutěžním týmům přišly za větrného počasí fandit desítky diváků. Lidé stáli podél trati a drželi palce favoritům, z nichž každý zvolil osobitý způsob jízdy. Návštěvníci viděli nejen koně cválající, ale našel se koník, který v ladnosti pohybu neměl konkurenci. Škoda, že se závodilo na čas a ne na krásu.

Na stupeň nejvyšší po sečtení časů z obou rozjížděk vystoupali závodníci stáje Teri z Horního Lánova – jezdkyně Denisa Vaňková a lyžař Čeněk Jon. „Loni jsme závod nedokončili, a tak jsme tentokrát nic nenechali náhodě. Trať jsme si prohlédli už den předem a pak ještě ráno před závodem. Podle toho jsme zvolili taktiku a ono to vyšlo," říká Romana Jonová z lánovské stáje Teri.

Druhou příčku vybojovali Zdenek Jebavý a Lucie Lavická z týmu Nenapravitelní a bronz si odvezla Markéta Slavíková a Pavlína Bönischová z Endura Martinice.

DENISA VAŇKOVÁ, jezdkyně  ze stáje Teri z Horního Lánova a lyžař Čeněk Jon si v Martinicích vyjeli nejvyšší příčku v závodech horseskijöringu.

(jt)