Na webových stránkách společnosti si mohou zájemci o koupi kvalitního medu najít včelaře ve svém okolí a snadno ho kontaktovat na e-mailu nebo telefonním čísle.

V čem je to výhodnější? Konkrétní včelař si své klienty chce udržet, a proto si nemůže dovolit nabízet nekvalitní med. Dobrá pověst se dlouho buduje, ale rychle ztrácí. Většina chovatelů je dokonce ochotná ukázat svá včelstva a včelařský provoz a zákazník si tak kromě zdravé pochoutky odnese i zajímavý zážitek.

Nákup místního medu je zároveň podporou včelařů a s nimi i okolní krajiny. Včely jsou zárukou dobrého opylení okolních ovocných stromů a plodin. I když jsou částečně zastupitelné dalšími opylovateli, významně přispívají k zachování biodiverzity.

Zejména jarní květové medy obsahují pylová zrna z květů, které včely navštěvují.
Jejich konzumace v medu zvyšuje odolnost proti pylovým alergiím, zejména v medu místním, pocházejícím z lokality, kde žijeme.

Proto odborníci na včelařskou problematiku upozorňují, že je samozřejmě mnohem rozumnější zásobit se medem z okolního prostředí místo sladké směsi ze zemí Evropské unie a mimo ni, u níž vyskytující se pylová zrna mohou být pro náš organismus velkou neznámou.