Před rokem zveřejněné plány v trutnovském špitálu začínají vytvářet reálný obraz.

POD JEDNU STŘECHU

Jde o zajištění společné střechy pro klinickou medicínu a další laboratoře. Současné zázemí je v havarijním stavu a dům půjde k zemi. Přestavbou a modernizací objektu, ve kterém dnes sídlí ředitelství nemocnice, se do jednoho místa mají sestěhovat oddělení nukleární mediciny, transfuzní stanice a sjednotí se všechna laboratorní pracoviště. Náklady tohoto záměru představují 250 milionů korun, investorem bude Královéhradecký kraj. Podle čerstvých informací, které nemocnice zveřejnila, záměru nic nebrání. „Vybraná projekční kancelář z Jihlavy pracuje na třetí etapě projekčních prací. Po jejich dokončení může být vyhlášeno výběrové řízení na dodavatele stavby," informoval technický náměstek Michal Uiberlay. Projekt má spatřit světlo světa do konce roku.

NASTANE STĚHOVÁNÍ

„V budově, která se bude bourat, mají sídlo nejen laboratoře, ale také plicní a kožní oddělení. I ty musíme přestěhovat do odpovídajících prostor. Nové umístění najdeme také pro kanceláře a související zázemí vedení nemocnice," doplnil Michal Uiberlay.

„Změna přinese špičkové vybavení a do budoucna významné finanční úspory," konstatoval ředitel Roman Koudele.

„V trutnovské nemocnici dosáhneme uskutečněním zmíněných investic důležité proměny. Dojde totiž k potřebné centralizaci příjmu vzorků. Snížíme pohyb sanitních vozidel v areálu nemocnice, snížíme náklady na technologické vybavení, které bude sloužit pro všechny laboratoře. Také umístěním transfuzního oddělení ve společné budově dojde ke snížení převozů materiálu ze stávajícího objektu, který se nachází mimo areál nemocnice," uvedla před časem krajská radní pro oblast zdravotnictví Jana Třešňáková. Vedení nemocnice deklaruje, že pacienty bude o změnách včas informovat.