Její účastníci vyjedou z obou míst po Labské stezce proti sobě ve stejnou dobu, a to přesně v patnáct hodin.

Z vyhlídkové terasy nad kaskádovým schodištěm v Kuksu, a zároveň v Hradci Králové od parkovacího cyklodomu před vlakovým nádražím se vydají dva pelotony. V jejich čele pojedou představitelé Královéhradeckého kraje, zástupci měst a obcí na trase i tvůrci Labské stezky.Trasa je dlouhá třicet kilometrů a už si našla mezi cyklisty velkou oblibu.

Za první rok od otevření cyklostezka do Kuksu přilákala 100 tisíc návštěvníků. Přestože se Labská stezka otevře až v pátek, díky mírné zimě se to na cyklostezce lidmi jen hemží už teď. „O tom, že v letošní zimě někteří vyměnili lyže za kolo, svědčí lednová a únorová čísla z počítacích čidel. Za první dva měsíce letošního roku bylo v Kuksu napočítáno na stezce 3775 lidí a ve Věkoších dokonce 13 964," uvedl náměstek hejtmana a krajský radní pro cestovní ruch Otakar Ruml.

„Jezdíme sem často. Letos bylo všeobecně příjemné počasí, takže jsme si sem i během zimy vyjížděli několikrát na výlet. Má to tady zvláštní kouzlo a je dobře, že vznikla tahle stezka," svěřili se například už v polovině března Deníku studenti Barbora Jedličková a Michal Plecháč.