Z Vrchlabí přijedete po silnici do malebného podkrkonošského městečka Hostinné. Nalevo míjíte budovu firmy Automotiv Petex. Labe přejedete u jezu po obloukovém mostě, poté odbočíte vpravo na cyklostezku č. 24, která končí až v Mělníku. Za dřevěnou lávkou u splavu, která je tu od loňského roku, se dáte vlevo. Pokud si však chcete odpočinout nebo se pokochat přírodou, máte možnost. Je tu nový bufet, kde se můžete občerstvit, při hezkém počasí je otevřená zahrádka. Poté vyrazte kolem třech chovných rybníků, po levé straně uvidíte místní koupaliště a sportovní areál Techtex Sport s restaurací a penzionem.

Na křižovatce zabočíte vpravo na most, projedete kolem sběrny druhotných surovin a přejedete železniční přejezd. Při hezkém počasí a pokud budete mít štěstí, můžete se pokochat krásou koní ve výběhu. Vlevo míjíte železniční zastávku Hostinné – město. Na rozcestí můžete uhnout na cyklotrasu č. 4300, po níž dojedete na náměstí, kde si můžete vyfotit renesanční radnici s obry.

Labská cyklostezka pokračuje kolem fotbalového hřiště. Po přejetí mostu přes Labe je potřeba vydat se přes hlavní silnici vlevo, kde na rohu ulice K. Čapka, kterou budete projíždět, uvidíte restauraci U Bicana a bowlingový bar. Před železničním přejezdem odbočíte vpravo a projedete kolem vlakového nádraží, kde se nachází hospůdka Vagón. Pokračujete kolem Krkonošských papíren, které jsou po pravé ruce.

Labská cyklostezka, jež je vhodná pro celé rodiny, se napojuje na silnici a míří směr Debrné a Dvůr Králové nad Labem.

Raina Jarošová