„Zaplavil asi pět sklepů a v jedno domě šla voda přes dvůr i dílnu. Ucpaly se také průtoky v některých můstcích, takže šel potok přes, místy až na komunikaci. Pod vodou bylo i hřiště a blízký altán,“ potvrdil starosta Jaroslav Rosa. Na místě zasahovali dobrovolní hasiči jak z Lampertic, tak i ze Žacléře a Bernartic. K žádným velkým škodám na majetku však nedošlo.

Bouřka zaměstnala i trutnovské profesionální hasiče. Na Kryblici hrozilo vyplavení sklepů, kanály nestačily pojmout přívaly vody a ta se valila až k domům. Hasiči je tak odklopili a zprůchodnili. Přesto například v Gorkého ulici k zatopení sklepa došlo a obyvatelé vymetali vodu košťaty.

Trutnovští profesionálové také odklízeli popadané větve ze stromů v ulici R. Frimla a monitorovali situaci v Petřkovické ulici v Poříčí, kde prasklo vodovodní potrubí. Celý prostor kolem domu byl podmáčený. Na místo byli přivoláni pracovníci Vodárenské pohotovostní služby, kteří poškozené vodovodní potrubí opravili.

Voda se také dostala do sklepních prostor železářství v Horské ulici v Trutnově, kde zasahovala jednotka dobrovolných hasičů z Horního Starého Města. Dobrovolní hasiči z Hostinného čistili vodní vpustě u objektu v ulici V Lipkách v Hostinném.

Královéhradecko - Déšť způsobil na několika místech v Královéhradeckém kraji včera 1. července odpoledne zatopení sklepů. Hasiči hlavně na Trutnovsku odčerpávali zatopené objekty a čistili vodní vpustě.

V Kryblické ulici v Trutnově – Kryblice hrozilo vyplavení sklepů. Kanály nestačily pojmout přívaly vody a ta se valila až k obytným domům. Profesionální hasiči z Trutnova odklopili a zprůchodnili kanály.

Profesionálové z Trutnova odklízeli popadané větve ze stromů v ulici R. Frimla v Trutnově a monitorovali situaci v Petřkovické ulici v Trutnově – Poříčí, kde prasklo vodovodní potrubí. Celý prostor kolem domu byl podmáčený. Na místo byli přivoláni pracovníci Vodárenské pohotovostní služby, kteří poškozené vodovodní potrubí opravili.

Dobrovolní hasiči ze Žacléře, Bernartic a Lampertic odčerpávali vodu ze sklepů několika objektů v obci Lampertice na Trutnovsku. Voda se také dostala do sklepních prostor železářství v Horské ulici v Trutnově. Dobrovolní hasiči z Hostinného čistili vodní vpustě u objektu v ulici V Lipkách v Hostinném na Trutnovsku.

Také hasiči z Jaroměře odčerpávali vodu z objektu Zdravotnické záchranné služby v Národní ulici v Jaroměři na Náchodsku. Jednotka dobrovolných hasičů z Lázní Bělohrad odčerpávala vodu ze sklepa domu v Kostelní ulici v Lázních Bělohrad na Jičínsku.