Letos se organizátoři Zahájení lázeňské sezóny v Janských Lázních zaměřili na děti a zvou na program s tématem Lázně patří také dětem. I proto vybrali jako termín sobotu 1. června. „U nás v dětské léčebně Vesna se ročně odléčí dva tisíce malých pacientů a pro mnohé to tady je druhý domov,“ poznamenal ředitel léčebných lázní Janské Lázně Martin Voženílek.

Přilehlé prostory lázní zaplní v sobotu šlapací plechová autíčka a společně s dětským retro foto koutkem a dílnami pro děti slibují kreativní zábavu. Před dětskou léčebnou Vesna se představí řemeslníci s výrobky pro děti a aktéři animačního a hudebního programu z trutnovské agentury VOSA.

Děti se také potkají se členy souboru Ahoj Chrudim, kteří jim zahrají loutkové pohádky. „Kreslíř Jan Honza Lušovský zase vykouzlí své pohodové obrázky. Malí návštěvníci budou mít příležitost projít si soutěžní indiánskou stezku, vyzkoušet jízdu na invalidním vozíku nebo uplatnit své znalosti a postřeh v poznávacích soutěžích,“ přiblížila chystané aktivity hlavní organizátorka akce Irena Korytářová.

Ani dospělí se o zábavu nemusejí obávat. Jako vždy je program celodenní. Od 10 do 18 hodin si přijdou na své všechny věkové kategorie návštěvníků.

Zahájení lázeňské sezóny odstartuje už tradičně v 10 hodin svěcením léčivého pramene v Prameníku na kolonádě. „V kulturním programu na malém pódiu vystoupí Regioband a hosté, odpoledne se představí ještě Lokálka a Swing sextet. V hlavním programu od 13 hodin se návštěvníci mohou těšit na Ivana Mládka a jeho Banjo Band na velkém pódiu. O půl čtvrté pak na kapelu Buty. V dalším doprovodném programu se představí mažoretky i břišní tanečnice,“ upřesnila Irena Korytářová.

Z Trutnova bude jezdit kyvadlová doprava zdarma (od 9.30 až do 17.30 hodin) a zpět a mezi stanovišti Vesna a kolonáda silniční vláček.