Vítězství z loňska obhájil Jiří Vondrák s desetispřežím aljašských husky a s lyžařem Davidem Chaloupským z domácího Musher´s clubu Krakonoš Vrchlabí. Svou sbírku prvenství tak v závodě zkompletoval na pět. Přes dvě desítky posádek absolvovaly tři etapy v délkách 52, 47 a 35 kilometrů. Vždy se startem a cílem na parkovišti u lomu. Původně plánovaný bivak nad Horním Lánovem museli organizátoři kvůli příliš ledovým terénům vynechat.

Za vítězným Jiřím Vondrákem skončil na druhé pozici se ztrátou přes 9 minut Radek Havrda. Toho na lyžích doprovázel Jiří Suchý. Třetí místo obsadila dvojice Martin Bílý, Michal Ženíšek. Stejně jako vítězných Vondrák, také tyto týmy jely s desítkou aljašských husky. Přestože sněhu nebyl úplný dostatek, nakonec víkendové počasí závodníkům přálo. „Trasa byla místy zledovatělá, ale jinak se to vydařilo. Celý závod se obešel bez jediného protestu,“ potvrdil jeden z organizátorů Slavomír Pulpán.

Jiří Vondrák vedl od prvního dne, zajímavostí byl naprosto shodný čas v závěrečné etapě s Radkem Havrdou. „To se opravdu často nestává,“ dodal Pulpán. Závod inspirovaný dlouhými traily arktickými pustinami je pořádán na paměť tragicky zesnulého českého polárníka, účastníka expedice admirála Byrda, Dr. Václava Vojtěcha.