Po turbulentním začátku roku, kdy si stavbaři spolu se státem vzájemně vypovídali smlouvy, se situace uklidnila a na dálnici D11 z Hradce Králové do Smiřic se v pondělí začala stěhovat stavební technika. Začátek prací na 15,5 kilometrovém úseku potvrdila i mluvčí lídra stavebního konsorcia Iveta Štočková. „Na staveništi probíhá vytyčování inženýrských sítí, jejich následná ochrana proti poškození, stěhujeme a zařizujeme zařízení staveniště, navážíme postupně techniku na provedení zemních prací,“ uvedla mluvčí Eurovie Iveta Štočková.

Práce se tak pomalinku rozbíhají čtrnáct dní po podpisu dodatku smlouvy, která ukončila boj mezi stavebníky a státem. Dohoda vyřešila spor, který vygradoval koncem ledna, kdy konsorcium společností Eurovia, Metrostav a Swietelsky oznámilo podmínečné odstoupení od smlouvy na stavbu autostrády D11. Stavebníci od smlouvy dočasně odstoupili s tím, že jim nebylo řádně předáno pracoviště po předchozím archeologickém průzkumu, a také požadovali navýšení plateb kvůli meziročnímu zdražení různých komodit. Do sporu se nakonec vložil i ministr dopravy- A výsledek? K původně vysoutěžené ceně 2,5 miliardy korun přibylo na vícepráce dalších 148 milionů.

Kdy však začnou samotné práce na dálnici, která by se řidičům měla otevřít v květnu roku 2022, není jasné. Stavebníci čekají, až je pustí počasí.

„Práce v plném rozsahu ještě nejsou vidět. K nim dojde, až to dovolí počasí. Pravděpodobně se tak stane v průběhu nejbližších týdnů,“ uvedla mluvčí Eurovie Iveta Štočková a doplnila, že důležité je, že práce konečně rozbíhají: „Po uzavření dodatku smlouvy na pokračování výstavby dálnice D11 mezi Hradcem Králové a Smiřicemi jsme aktivovali všechny nezbytné procesy,“ dodala Iveta Štočková a dodala, že samotná stavby již byla zahájena nezbytnými administrativními procesy. „Scházejí se technické skupiny na výrobních výborech se vypracovávají realizační dokumenty, připravují se technologické postupy, harmonogramy a také objednávky,“ popsala současný zákulisní stav stavby mluvčí Eurovie.

Pokud by se nepodařilo uzavřít dodatek ke smlouvě, musel by stát opakovat soutěž na dodavatele.

SNÍMEK Z ROKU 2023. Takto bude podle vizualizace vypadat příjezd po novém sezemickém obchvatu silnice I/36 na křížení s dálnicí D35 u Časů. Tento přivaděč na dálnici vedoucí mezi Pardubicemi a Holicemi bude jediný, který postaví státní ŘSD, všechny ostatn
D35 se začne stavět v polovině března