Pochod byl dlouhý 7 km a na trase pro celkem 490 dětí akce čekalo celkem 5 stanovišť s deseti soutěžními úkoly. Otázky týkající se lesní tematiky dostávaly zvlášť mladší děti (z MŠ a 1. stupně ZŠ) a zvlášť starší žáci (2. stupně základních škol).

V prostoru startu a cíle byly připraveny pro soutěžící další aktivity. Sokolník představoval dětem káni rudoocasou, myslivci ukazovali kůže, lebky, shozy a vycpané preparáty lesních zvířat a hovořili o jejich roli v lese.

Lesníci ukazovali stopy lesních živočichů, letorosty různých dřevin a vysvětlovali, jak rychle roste les v porovnání s lidským životem. U studentů České lesnické akademie druhy si děti sestavovaly maxi skládačku mloka a ropuchy.

Pochodu se zúčastnilo 32 tříd z MŠ Roháčova, ZŠ Schulzovy sady, ZŠ logopedická Choustníkovo Hradiště, ZŠ Praktikáš, ZŠ Strž, ZŠ Podharť, ZŠ Dubenec a Střední škola informatiky a služeb Dvůr Králové nad Labem. Třídy, které odpověděly na 90 procent otázek správně, získaly volnou vstupenku do zoo pro každého žáka či studenta. Na závěr pochodu si žáci a studenti opékali špekáčky. Výtěžek z akce byl věnován na adopci bonga lesního.

Tomáš Hajnyš