Desítky sportovců, kteří oblékli staré běžky a obkroužili po vyprahlých cestách dva okruhy po místních loukách a lesích, absolvovaly v pětatřicetistupňovém vedru zhruba kilometrovou trasu. Na její část havlovičtí hasiči znovu nastříkali pěnu.

Nejoblíbenější maskou se letos stalo duo s převlekem Mrtvá nevěsta. Druhý ve veřejném hlasování skončil překvapivě havlovický vodník, který nechybí na žádném ze startů. Na bronzový stupínek pak diváci vynesli Mexikány.

„Na start se v letošním roce postavilo 40 masek, což je trochu menší počet než v předešlých letech. Lidé byli asi ve vedru raději na koupalištích,“ smál se organizátor Aleš Andrš. Kromě pohledu na roztodivné masky běžkařů si lidé mohli vychutnat také doprovodnou zábavu, každý z návštěvníků si mohl vyzkoušet umění strongmanů, kteří zvedají těžká břemena. O hudební doprovod se zase postarala skupina Duo Hofič.

Humorná akce pod Krkonošemi měla letos také dobročinných charakter. Účastníci i diváci přispěli na sportovní činnost Petra Frýby ze Rtyně v Podkrkonoší, který se narodil s vrozenou vadou všech čtyř končetin. Jeho rodiče nyní sbírají finanční prostředky, aby si mladý plavec mohl splnit své sny a startovat na vrcholných sportovních akcích, včetně Paralympiády.