V Peci pod Sněžkou dojde ve druhé polovině roku k dokončení dopravního terminálu s velkým parkovacím domem pro 457 aut. Pokračovat budou rozsáhlé stavební úpravy trutnovské nemocnice, chystá se výstavba domovů důchodců v Tmavém Dole (za 125 krajských milionů) a Žacléři, otevření jednoho z nejmodernějších zdravotnických zařízení dlouhodobé lůžkové péče soukromým investorem ve Dvoře Králové nad Labem, rekonstrukce náměstí v Žacléři. Letos má být dokončeno centrum duševního zdraví v Trutnově vedle nového SVČ na místě někdejšího Kulturního klubu Nivy a oblíbeného country podniku Bonanza.

Proměna. Ze zchátralé vily ve Dvoře Králové nad Labem se stalo moderní zdravotnické zařízení dlouhodobé péče.
Sanatorium vyřešilo problémy, otevře v dubnu. Kvůli stavbě padlo pět pokut

V Borovnici se lidé podívají do nového větrného mlýna, v nejvyšším místě Jestřebích hor vyroste nová rozhledna Žaltman. Hned na přelomu ledna a února má zahájit provoz nově postavená Petrova bouda nad Špindlerovým Mlýnem. Letos má odstartovat první etapa propojení lyžařských areálů ve Špindlerově Mlýně, podle Ředitelství silnic a dálnic začne výkup pozemků na trase plánované dálnice D11 z Trutnova na hranice s Polskem.

V Borovnici na Trutnovsku vzniká replika větrného mlýna, a to za účasti studentů nejrůznějších oborů.
To bude atrakce: funkční větrný mlýn oživí Borovnici

Na třech místech bude hlavním tématem koupaliště. V Trutnově ho kompletně přestavují a chtějí mít hotové letos do konce června. V Hostinném odstartovala na podzim výstavba nového rekreačního areálu v místě bývalého koupaliště, který má být hotový v roce 2021. Ve Vrchlabí město spustí první etapu stavby krytého bazénu ve Vejsplaších, letošní rok se bude týkat vybudování infrastruktury a příjezdových cest. Také v Jilemnici se zabývají otázkou výstavby koupaliště, kterým by chtěli vzkřísit chátrají prostředí zdevastované plovárny.

Takhle má vypadat podle vizualizace krytý bazén ve Vrchlabí. Jeho součástí budou čtyřdráhový plavecký bazén, cvičný bazén, relaxační bazén, vnitřní i venkovní vířivky, šedesátimetrový tobogán, skluzavky nebo parní kabiny.
Vrchlabí postaví krytý bazén, spolkne 190 milionů. Jak bude vypadat?

Trutnov, druhé největší město v kraji, se loni blýsknul otevřením moderního Střediska volného času v areálu Na Nivách, do kterého investoval 197 milionů korun, vše z vlastních prostředků. Letos se zaměří na dokončení rekonstrukce letního městského koupaliště.

Slavnostní otevření oficiálně spustilo provoz moderního Střediska volného času v Trutnově. Stálo 197 milionů korun a kompletně ho financovalo město.
Trutnov otevřel moderní volnočasový areál, kandiduje na Stavbu roku

Zásadní změnu představuje přechod na nerezové vany v jednotlivých bazénech. Dosud se vybouraly veškeré staré nosné konstrukce, byly položeny rozvody vody a kanalizace a provádí se úpravy stávající bazénové technologie. „V plaveckém bazénu jsou hotové nerezové stěny, dno se teprve bude dělat. Ve velkém rekreačním bazénu jsou z větší části také hotové stěny. Nerezové vany by měly být kompletní do jara. Také se kompletně demontovalo dětské hřiště a vznikne zde zcela nové,“ upřesnila mluvčí trutnovské radnice Michaela Dědková. „Zatím stále platí, že do června letošního roku bude oprava koupaliště hotová,“ ujistila.

Bagr už boří bazén na koupališti.
Bagr už boří bazén na koupališti

Trutnov rovněž změní podobu pěší zóny v centru města, kam zařadí hodně zeleně. „V současné době čekáme na stavební povolení. V únoru plánujeme vypsat výběrové řízení na dodavatele stavby. Pokud vše půjde podle plánu, v květnu by se mohlo začít s realizací rekonstrukce,“ sdělila Michaela Dědková.

Pěší zóna v centru Trutnova se začne v příštím roce měnit.
Trutnov schválil rozpočet, investovat bude do koupaliště, pěší zóny, kina