V Trutnově, kde je Ondráček městským zastupitelem, přišlo na Krakonošovo náměstí zhruba třicet lidí. Požadovali, aby se Ondráček vzdal poslaneckého mandátu. "Žádáme, abyste se jako bývalý příslušník Veřejné bezpečnosti, jenž zasahoval proti mladým lidem pokojně demonstrujícím za svobodu v rámci tak zvaného Palachova týdne v lednu 1989, vzdal mandátu poslance Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky,“ napsali doslova v otevřeném dopise bývalému členu SNB a poslanci KSČM.

Pod dopis se podepsalo 25 lidí. Kromě několika proslovů (kritika Ondráčka, Babiše i Zemana) zazněla také pozvánka na další protestní akci - úterní "pendrekovou" událost na nábřeží Václava Havla (cyklostezka mezi obchodní akademií a kinem). Vše zakončil zpěv české hymny.

Mnohem živěji a důrazněji se demonstrovalo v dalších českých městech.

Na pražském Václavském náměstí se sešly tisíce lidí, kteří se mimo jiné podepsali i pod petici za novou volnu předsedy komise pro GIBS. Na demonstraci se lidé sešli kvůli pátečnímu zvolení Zdeňka Ondráčka do čela komise - i z toho důvodu se tak na Václavském náměstí ozývalo cinkání klíči i byly pozvednuty symbolické obušky z papíru. Kromě Ondráčka se ozývalo také jméno premiéra v demisi Andreje Babiše, proti němuž lidé také protestují.

Kromě Prahy se lidé sešli rovněž v Brně, Ostravě, Plzni, Písku, Jihlavě, Českých Budějovicích, Liberci, Hradci Králové, Břeclavi, Olomouci, Pardubicích a Rožnově pod Radhoštěm.

Lidé na místech provolávali hesla "Babiše nechceme", "Svobodu nedáme", "Komouše nechceme" či "Bureše do koše". V davech se objevovaly české vlajky i vlajky Evropské unie.