Bavit se a přitom pomoci ostatním. Takový byl cíl dvou charitativních akcí v regionu, díky kterým se na pomoc potřebným podařilo vybrat zajímavou částku.

Velmi jednoduše se dalo přispět v Peci pod Sněžkou. Při cestě na nejvyšší český vrchol stačilo neminout nafukovací bránu a hned na konto projektu Nezastavitelní přiskočila pětikoruna. „Od čtvrtka do neděle jí prošlo 6447 lidí, takže se podařilo vybrat 32 235 korun. Peníze budou použité na nákup sportovního náčiní pro handicapované. Jedenáct postižených je tak zase o kousek blíž ke splnění svého snu, získat vybavení a aktivně se vrátit k jejich oblíbenému sportu," informoval o výsledku Vladimír Jurina.

Živo bylo i v areálu Domova sv. Josefa v Žirči u Dvora Králové. Svatoanenské slavnosti tu mají tradici a letos se konaly po patnácté. „Výtěžek přesáhl 150 tisíc a je určený na dovybavení rehabilitace finančně náročnějšími zdravotnickými přístroji v novém objektu sv. Damiána," sdělila výsledek Jitka Holcová.

Lidé se bavili a tím pomohli

Průchozí brána v Peci pod Sněžkou i zahradní slavnost v Žirči vynesly přes 180 tisíc korun na charitativní účely. A to není málo.

„Naším cílem je nejen pomáhat potřebným, ale motivovat lidi k aktivnímu trávení volného času. Aby vyrazili ven a pomohli nejen druhým, ale i sami sobě," dodal Vladimír Jurina k projektu Nezastavitelní.

V žirečském areálu Domova sv. Josefa, který je jediným lůžkovým zařízením pro nemocné roztroušenou sklerózou, návštěvníci našli zábavu i poučení. „V úvodu se pozornost obrátila na otevření části bylinkové zahrady tzv. „kuchyňské", a na sázení vinné révy k příležitosti 700. výročí narození Karla IV. vinařem z Kuksu Stanislavem Rudolfským. K milé atmosféře přispěla celá řada umělců, z nichž největší úspěch a sympatie sklidila herečka Bára Hrzánová za svůj lidský přístup," podotkla Jitka Holcová.