„I když je člověk nemocný, těch 30 korun ho nevytrhne. Navíc doplatkový strop je tak nízko nastavený, že je v případě opakované nemoci snadno splnitelný. A pokud někdo hodlá papkat ve špitále zadarmínko a nechat si to platit, pak mu přísluší jedině slovo příživa,“ nechal se slyšet diskutující Pavel.

Další se pak hanlivě vyjádřil o tom, kdo podle něj nechce vidět realitu a věří, že třicet korun je dar od vlády. „Ten už neví, že vláda mu sebere mnohonásobně víc než třicet korun. I rozbité silnice a provoz zdravotnických zařízení se platí z peněz, které vláda sebere daňovým poplatníkům formou daní,“ připomíná pisatel podepsaný Q.

Přímo do krajské vlády se pak rýpavě obul Jan Široký. „Pan hejtman to asi malinko pomotal. Vždyť nám bude určitě na podzim kandidovat do senátu. S puncem druhého nejméně oblíbeného hejtmana v kraji má v sobě jistě velkou křivdu, kterou si místem senátora pofouká. No a teď si ten popleta neuvědomil, že když zruší proplácení poplatků po parlamentních volbách na jaře, tak mu to na podzim do senátních uškodí. Ovšem limitovat plnění slibů volbami, před tím smekám“.

Podobně reagoval v diskuzi člověk se jménem Socánek. „Vyhrožovat lidem před volbami je vskutku podlý čin. Nevyhráli jste krajské volby právě jen díky těmto laciným slibům, které nehodláte plnit ani po celé své volební období? Doufám, že lidé konečně procitnou.