Z celkového počtu uchazečů, které evidoval úřad práce, je 2827 žen. Podporu v nezaměstnanosti pobíralo 2336 osob. Celkem 51 lidí bylo v rekvalifikaci.
K 31. prosinci evidoval trutnovský úřad 406 volných pracovních míst, na jedno připadalo statisticky 14,9 uchazeče.

Z evidence Úřadu práce bylo vyřazeno nebo ukončilo svou účast v ní celkem 669 uchazečů. „Přestože nezaměstnanost v regionu stoupla, výsledky ve srovnání s republikou i krajem jsou pro nás poměrně uspokojivé. Například v počtu osob na jedno volné pracovní místo jsme na šestnáctém místě v rámci republiky ze 77 úřadů práce a na druhém místě v Královéhradeckém kraji,“ komentoval ředitel trutnovského úřadu práce Petr Masopust.

Za optimistické považuje, že jsou zaměstnavatelé, kteří ohlásili zřizování nových míst. „Do budoucího trutnovského divadla by mělo být letos na základě výběrových řízení přijato nově deset lidí. Máme dostatek klientů, kteří mají požadovanou kvalifikaci a zkušenosti. Tři místa by měla zřídit nově také firma Grund v Mladých Bukách. Je to pozitivní signál,“ konkretizoval Petr Masopust. Nejvíce volných míst je na Trutnovsku nyní ve službách.

Hromadné propuštění, to znamená více než 29 lidí, kteří by mohli ztratit práci v jedné firmě, ke včerejšímu dni neohlásil na Úřad práce v Trutnově žádný ze zaměstnavatelů. „Očekáváme, že v prvním čtvrtletí roku míra nezaměstnanosti ještě poroste, ale pokud skutečně nedojde k hromadnému propouštění, nemělo by jít o raketový nárůst. Neodvažuji si však odhadnout, o kolik procent by to mělo být,“ dodal ředitel Petr Masopust.