Zdejší Střední škola se dnes a zítra změní na výstaviště. Součástí expozic budou praktické ukázky cukrářských a kuchařských činností. Výstavu doplní prodej zákusků a školní restaurace nabídne krajová jídla.

„Zajímavosti a chutě českých regionů II." toto motto charakterizuje devatenáctý ročník tradiční výstavy. Návštěvníci v expozicích zavítají do Libereckého, Olomouckého, Karlovarského a Zlínského kraje. Uvidí tabule s krajovými specialitami a kulturní a přírodní zajímavosti. Nebudou chybět ani receptury regionálních jídel.

Ve školní restauraci

„Výstava má na škole dlouholetou tradici. Po revoluci se výstavní prostory několikrát měnily. Využili jsem zámek a muzeum, ale nakonec jsme usoudili, že přeměnit školu na dva dny ve výstavní areál je to nejlepší. Kromě expozic jednotlivých oborů zde totiž můžeme návštěvníky pozvat do školní restaurace, aby ochutnali, co naši žáci pod vedením učitelů dovedou," říká ředitel školy Lubomír Charousek.

V doprovodném programu žáci představí například Krkonošské turistické vysílání, Park miniatur památek Dolního Slezska nebo Muzeum výroby dřevěných hraček Detoa. Hosté se mohou na chvíli přenést i do Francie nebo Itálie nebo si zasoutěžit ve znalostech Jizerských hor.

Střední školství má v městečku pod horou Tábor dlouholetou tradici. Už v 19. století zde byla tkalcovská škola. Současná Střední škola je nástupcem Střední odborné školy, Středního odborného učiliště, Odborného učiliště, Učiliště a Praktické školy.

Škola má tradici

Navazuje na tradici rodinné školy a učňovského školství, zaměřeného převážně na potravinářské učební obory. Vzhledem ke geografické poloze, nacházející se na rozhraní Českého ráje a Krkonoš ve známých turistických regionech nabízí škola také studijní obory v oblasti služeb.

Doprovodný program

Pátek:

9:50 9:55

Zajímavosti Jizerských hor soutěž pro návštěvníky

10:00 11:00

Cesta tam a zase zpátky z reality do pohádky

10:00 10:25

Jak se dělá rádio

10:30 10:40

Zajímavosti Jizerských hor vyhlášení výsledků soutěže pro návštěvníky

10:45 11:00

Cestujeme za Krtkem

Sobota:

9:30 11:00

Cesta tam a zase zpátky z reality do pohádky

9:30 10:00

Procházka Dolním Slezskem v miniatuře

10:10 10:25

Merkur není jen planeta aneb co na veletrhu Infotour nebylo

10:30 11:00

Jak se dělá rádio

(jt)