Padesát nejlepších mladých moderátorů z Česka na Den učitelů měřilo síly v celostátní soutěži Mladý show moderátor v České Lípě.

Profesionální porota poslala do finále v kategorii středoškoláci do 18 let také Terezii Chrtkovou. Žákyně 1. ročníku Střední školy v Lomnici nad Popelkou, studijní obor cestovní ruch se podělila o zážitky. „Na Mladého moderátora jsem se dlouho připravovala. Asi týden před soutěží jsem uvažovala o tom, že do České Lípy ani nepojedu," řekla pro Deník. Svěřila se, že před vystoupením byla hodně nervózní a bála se mluvit před porotci a tolika lidmi. „Ale když řekli moje jméno, šla jsem tam ve volejbalovém oblečení a povídala o volejbalové show v Dřevěnici. Jenom tři lidé z prvního kola postoupili do druhého a do třetího. Když přišel hlavní organizátor a vyhlásil postupující, mezi kterými jsem byla i já, rozbrečela jsem se radostí," popsala dojmy Tereza Chrtková.

„Nikdy jsem nebyla na tak velké soutěži a hned jsem postoupila do finále. Byla jsem nejšťastnější člověk na světě. Pak pokračovalo druhé a třetí kolo, kterého jsem se velice bála. Bez podpory Lindy Ptáčníkové, Gabriely Jakoubkové, Romany Martincové ředitelky kulturáku z Nové Paky a také paní učitelky Jany Tauchmanové bych to nezvládla. Na rozhovor jsem si vylosovala Terezu Pergnerovou, komentování němého filmu taky nebylo nic jednoduchého. Dopadlo to snad dobře. Největší radost jsem měla z toho, jak dobře můj výkon ohodnotil zpěvák Pavel Callta. Nečekala jsem to a zaskočilo mě to," dodala studentka, která se nakonec umístila jako třetí. „Byla to nádherná zkušenost a potkala jsem tam spoustu nových lidí. To je ten největší dar, který mi Mladý moderátor dal," uzavřela.

Dařilo se i dětem z moderátorského kroužku DDM Jednička Dvůr Králové nad Labem. Eliška Týfová zopakovala úspěch z loňského ročníku a ve své kategorii opět zvítězila.

Jana Tauchmanová