Lomnická radnice dál pokračuje v renovování areálu městského koupaliště. Jedinečné prostředí na úpatí hory Tábor od letošní sezony vylepší ještě zbrusu nové dětské hřiště. Investice město vyjde zhruba na 750 tisíc korun.

„Celou lokalitu se postupně snažíme revitalizovat. Po výstavbě nových toalet, opravě bazénové vany jsme vystavěli také budovu občerstvení a vstupní objekt. Nyní jsme se rozhodli, že uděláme něco pro děti a stávající dětské hřiště se už nyní výrazně rozšiřuje," řekl starosta Lomnice nad Popelkou Josef Šimek. „Nové prvky v současné době už přibývají a během měsíce by mělo být hotovo. Předpokládáme, že do zahájení nové koupací sezony, která má podle plánu proběhnout 18. června, bude akce dokončená," dodal starosta.

V areálu lomnického městského koupaliště vzniká dětské hřiště, které bude prvotně určené pro věkovou skupinu od 2 do 12 let. To doplní už tak zajímavou nabídku vyžití pro veřejnost, kterou plovárna nabízí. V okolo jedné z největších bazénových ploch v okolí jsou k dispozici dvě hřiště, z toho jedno na plážový volejbal, lidé si tu mohou zahrát také minigolf.

Město navíc počítá s pokračováním investičních akcí také do budoucna. „Koupaliště a okolní areál hodláme stále vylepšovat a zkrášlovat. Čekají nás investice do technologií nebo přívodu vody. Vše má ale svůj postup, máme stanovené určité pořadí podle důležitosti, kterého se chceme držet," nastínil starosta města Josef Šimek.

V loňském roce prošlo pokladnou lomnického koupaliště zhruba 35 tisíc návštěvníků. V mimořádně teplém létě tak byla trojnásobně navýšena jeho vytíženost z předchozího letního období.