„Zatím končíme asi na 850 metrech, ale to už k horní stanici moc nechybí. Na hlavní sjezdovce je od 30 do 50 centimetrů sněhu," upřesnil z místa Tomáš Ticháček. „Zájem je ale od prvních dní slušný a lidé si podmínky chválí," hlásí od kasy areálu Josef Hetflejš.

Živo už je i v Petříkovicích u Trutnova. „Jedna sjezdovka je vysněžená, k tomu jeden vlek, v provozu je i vlek dětský. Taky lyžařská škola, půjčovna a bufet. Jedeme od 9 do 16 a večer od 18 do 21 hodin. Každý, i všední den," hlásí připravenost Jan Boček.

V minulých dnech vyrobili dostatečné množství technického sněhu také v Radvanicích, a proto lze nyní využívat i velký vlek. „Od pátku jsme začali také s večerním lyžováním, a protože letošní zima bude zřejmě krátká, neměl by nikdo váhat. Vše je v provozu, podmínky jsou velmi dobré," dodává Miroslav Mádr.

S OMEZENÍMI, ALE JEZDÍ SE TÉMĚŘ VŠUDE

V PROVOZU JE NYNÍ NAPROSTÁ většina lyžařských středisek Krkonoš, včetně areálu Arrakis v Prkenném Dole (na snímku) . I když často s omezeným počtem přepravních zařízení či sjezdovek. Navíc příroda provozovatelům stále nepřeje. Nejen, že teploty jsou opět nad nulou, ale foukal i silný vítr. Proto byla včera mimo provoz třeba lanová dráha Lysá hora v Rokytnici nad Jizerou. Díky tomu však byl spuštěn vlek Zalomený. Ve Špindlerově Mlýně je od čtvrtka otevřená „stará" Hromovka a na ní také od 18 do 21 hodin večerní lyžování. Od pátku lze využít Červenou FIS ve Svatém Petru v celé délce.