Zatímco na některých místech sezonu ukončili, jinde to plánovali o víkendu, v některých skiareálech měli ještě provoz nachystaný na další dny. Týká se to Pece pod Sněžkou a Janských Lázní, kde SkiResort Černá hora-Pec plánoval mít otevřené sjezdovky minimálně do 29. března. Ještě v pátek měl SkiResort v provozu ve svých střediscích 37 kilometrů sjezdových tratí a upravených 50 km běžkařských cest. Na Černé hoře bylo 90 centimetrů sněhu, v Peci pod Sněžkou 80 cm.

„Sjezdové tratě naplňují definici venkovního sportoviště, pro které omezení vyhlášené vládou ČR platí. Provoz kabinkové lanové dráhy z Janských Lázní na Černou horu bude do neděle 15. března zachován. Lanová doprava patří pod veřejnou drážní dopravu, stejně jako železniční doprava, a dnešním vyhlášení vláda tento provoz neomezila,“ sdělila Zina Plchová ze SkiResortu Černá hora - Pec. „Provoz kabinkové lanovky zachováme i proto, abychom umožnili odjezd těm, kteří jsou v hotelích na Černé hoře ubytování. Kabinková lanovka bude o víkendu přepravovat pouze pěší a běžkaře,“ vysvětlila.

Lyžařské areály v Krkonoších jsou na začátku března v provozu. Po únorovém náporu hostů se situace uklidnila.
V Krkonoších pokračuje lyžařská sezona, zlevnily ceny skipasů i ubytování

Ve Špindlerově Mlýně uvažovali o lyžování ještě do poloviny dubna. Do konce března chtěli mít v provozu sjezdovky v Harrachově. Dříve, než čekali, musí také ukončit sezonu v Malé Úpě. „Respektujeme nařízení vlády a moc nás mrzí, že musíme letošní sezonu uzavřít o pár týdnů dřív. Nedá se ale nic jiného dělat. Už teď se nemůžeme dočkat další lyžařské sezony a těšíme se na další návštěvu našich hostů,“ poznamenal Martin Buček, šéf maloúpského skiareálu.

„Na prvním místě zdraví a bezpečnost. Středisko Skiareál Špindlerův Mlýn bude od soboty uzavřeno a provoz v sezoně 2019/20 ukončen. Stejná omezení platí i pro skialpinisty na našich sjezdovkách,“ konstatoval ředitel Skiareálu Špindlerův Mlýn René Hroneš. „On-line produkty zakoupené do konce sezony je možné jednoduše stornovat ve svém GOPASS kontě do kreditu bez poplatku, nebo nás kontaktovat emailem na reklamace@gopass.cz,“ doplnil informaci, jak postupovat při vrácení nevyužitých skipasů.

První lyžování nabídl zájemcům o víkendu Ski areál Malá Úpa na sjezdovce Pomezky.
Skiareály otvírají lyžařskou sezonu v Peci, Špindlu, Mladých Bukách

Ve SkiResortu Černá hora - Pec mohou žádat lyžaři o refundaci nevyužitých 2-7denních jízdenek na pokladnách v Janských Lázních a Peci pod Sněžkou. Hlavní pokladny zůstanou otevřené v sobotu i v neděli vždy od 8.15 do 14.00. "O refundaci 2-7denních jízdenek zakoupených online můžou lidé žádat prostřednictvím webového formuláře na www.skiresort.cz," upřesnila Zina Plchová, mluvčí SkiResortu Černá hora - Pec.

Dopravní policisté na Trutnovsku zvyšují v zimní sezoně frekvenci kontrol v horských střediscích. Dochází tam k řadě přestupků.
Cizinci často řídí na horách pod vlivem. Tresty? Vyhoštění či zabavení auta

Lidé reagují na uzavření lyžařských areálů a předčasný konec sezony různě. Většinou litují, že už si nezalyžují, ale chápou současnou mimořádnou situaci. Najdou se však i extrémnější názory.

„Provozovatelů sjezdovek je mi letos fakt líto. Nejprve nebyl sníh, pak tohle. Můžeme aspoň s dětma na dojezd sjezdovky na boby a tak? Bo jinak budou první oběti viru v naší rodině, ale rukama nebo nožem,“ ptala se s přidáním rozesmátého smajlíka jedna z diskutujících na sociálních sítích špindlerovského areálu. „Dobré rozhodnutí, které potvrdí čas,“ připojil racionálnější myšlenku jiný návštěvník diskuse.

Oblastní nemocnice v Trutnově.
Testovat vir může i trutnovská laboratoř. Nemá však čím