Ne nadarmo se říká „proti gustu žádný dišputát." Skalní lyžaři a další nadšení příznivci zimních sportů o tom koncem března určitě vědí své. A pokud je jarní vůně ještě nepošimrala v nosních dírkách, určitě do hor i dnes nebo zítra vyrazí.

Například Špindlerův Mlýn nabízí stále výborné sněhové podmínky, minimální fronty u lanovek a jednodenní skipasy za pouhých 490 korun. Do neděle se tu navíc koná snowboardový happening Burton Špindl Spring Sessions s bohatým programem.

Také ve SkiResortu Černá hora – Pec je stále aktuálně otevřeno víc než 20 kilometrů sjezdovek, na kterých leží 30 až 60 cm sněhu. „Po nočním mrazu je sníh ráno vždy pěkně tvrdý, takže můžeme nabídnout každý den skvělé lyžařské podmínky," upozornila mluvčí Zina Plchová. V provozu jsou aktuálně areály Černá hora a Pec pod Sněžkou. Ve Velké Úpě je v provozu jen sjezdovka a lanovka Portášky.

V Peci jsou k dispozici všechny atrakce – trať Funline, trať obřího slalomu s časomírou, trať pro měření sjezdové rychlosti. Pecký víkend zpestří Mistrovství ČR v alpine snowboardingu. Sjezdovka Javor 1 bude tedy po oba dny do 14 hodin zavřená. Zajímavostí je i sobotní filmový festival outdoorových dokumentů a filmů Expediční kamera, od 13 hodin v Hotelu Horizont.

Naposledy se letos právě o tomto víkendu lyžuje v Herlíkovicích. Skipasy na denní lyžování tam provozovatelé ze Snowhillu prodávají v rozmezí od 270 pro děti do 450 korun pro dospělé.