SkiResort Černá hora-Pec zahájí v sobotu 7. prosince lyžařskou sezonu na sjezdovce Anděl v horní části Černé hory. Navíc za speciální jízdné. Od soboty 14. prosince se rozjedou lanovky a vleky také v Peci pod Sněžkou. "První lyžaři budou mít k dispozici patrně celou sjezdovku Anděl v délce 1100 metrů, na které leží zhruba 40 cm technického sněhu. Sjezdovka Anděl bude otevřená nejen o víkendu 7. a 8. prosince, ale také v následujících všedních dnech," sdělila Zina Plchová, mluvčí SkiResortu Černá hora-Pec.

V provozu je denně i kabinková lanovka Černohorský Express, kterou se lidé dostanou od parkoviště v Janských Lázních na Černou horu ke sjezdovce Anděl a po lyžování zase zpět.

"Už v sobotu 7. prosince je možné na sjezdovku na Černé hoře vyrazit také s instruktorem lyžařské školy SkiResort Live a osvěžit si lyžařské dovednosti. V provozu bude i půjčovna, test centrum Atomic Salomon a lyžařský servis na dolní stanici kabinkové lanovky. Otevřeme také après ski Fordbar a restauraci na horní i dolní stanici lanovky," upřesnila Zina Plchová.

Také ve Ski Areálu Malá Úpa bude možné lyžovat na skipas SkiResortu Černá hora - Pec.
Jeden skipas do šesti skiareálů je novinkou letošní sezony

Až do odvolání platí ve SkiResortu Černá hora - Pec speciální jízdné. Malé dítě (ročník 2014 a mladší) má lyžování zdarma v doprovodu dospělé platící osoby. Dospělý lyžar zaplatí za jeden den 400 Kč, junioři a senioři 300 Kč, děti 200 Kč.

První lyžování spouští také SKiMu v Malé Úpě. O víkendu 7. a 8. prosince se bude lyžovat od 5. sloupu v areálu Pomezky zhruba na 500 metrech sjezdovky. Otevřeno bude v sobotu i v neděli od 8.30 do 16 hodin. Jednotné jízdné na celý den stojí 300 Kč. SKiMU House bude v provozu celý víkend. Otevře se také půjčovna SKiMU AKTIV v Horském hotelu Hořec a nejvýše položené kluziště, které má nové místo oproti loňskému roku - kousek od SKiMU Housu u sjezdovky Pomezky.

Ve Špindlerově Mlýně se tento víkend ještě lyžovat nebude. "Příroda a hlavně teploty bohužel stojí proti nám, a tak se i přes veškeré snahy našeho týmu nepodaří zasněžit a připravit sjezdovky do stavu, kdy můžeme poskytnout bezpečnou plnohodnotnou službu. O tomto víkendu se tak u nás ještě lyžovat nebude. Nyní pokračujeme v práci a maximálně se snažíme připravit skiareál tak, abychom mohli otevřít od 13. prosince," vysvětlili aktuální situaci zástupci Skiareálu Špindlerův Mlýn.

Ve Špindlerově Mlýně zahájí zimní sezonu v sobotu 7. prosince tradiční SkiOpening s venkovním promítáním filmu Poslední aristokratka s účastí a autogramiádou herců Tatiany Vilhelmové, Vojty Dyka nebo Pavla Lišky.
FOTO: Propojení lyžařských areálů změní Špindl. Město postaví běžkařskou dráhu