Taková suma už musí být někde vidět, na první pohled třeba ve Svatém Petru. Tam je před dokončením zbrusu nová vyhřívaná šestimístná lanovka na Pláně.

„V dolní stanici instalujeme moderní nástupní pás, který zvýší bezpečnost a pohodlí. Nástupní prostory budou nyní na úrovni terénu, takže lyžaři dojedou přímo k lanovce a nebudou muset využívat visuté nástupiště jako doposud. Se stavebními pracemi postupujeme podle plánu. Pomocí těžkotonážního vrtulníku jsme již celou trasu osadili novými podpěrami a roste horní i dolní stanice. Po jejich dokončení nainstalujeme hlavní pohon lanové dráhy, položíme dopravní lano a provedeme jeho záplet. Pak začneme postupně nasazovat nové šestimístné sedačky. Lanovku slavnostně spustíme v rámci tradičního Špindl Ski Openingu 11. až 13. prosince," uvedl ředitel Skiareálu Špindlerův Mlýn Čeněk Jílek s tím, že starou čtyřsedačku chce areál kompletně repasovat a umístit na Horní Mísečky, kde jsou nyní dva vleky s kotvou. V nejbližší sezóně to ale zřejmě nebude. Potřeba je změna územního plánu, která sice běží, ale celý proces potrvá delší čas.

Skiareál Špindlerův Mlýn nabídne i v nadcházející zimní sezóně nejvíce sjezdovek v jednom středisku z celé České republiky. K dispozici bude 25 kilometrů tratí. A lepší bude i připravenost na nepříznivý vývoj počasí.

Nová zima s injekcí stamilionů

Investice za více než 210 milionů korun zahrnuje ve Skiareálu i další modernizaci umělého zasněžování, kterou středisko odstartovalo vloni. „Na červené sjezdovce ve Svatém Petru jsme instalovali sněžné sprchy, které nám umožní zprovoznit lyžařské svahy v nesrovnatelně kratším čase v porovnání s běžnými děly. Areál tak bude pod sněhem ještě dříve," sdělil Čeněk Jílek. Nové místo získala ve Svatém Petru i dětská lyžařská zóna. V prostoru za dvojsedačkou vznikne jedna z největších lyžařských školek v Čechách.

Nové ceny skipasů

Kvůli lepší orientaci lyžařů Skiareál ruší takzvanou superhlavní sezónu během Vánoc a Nového roku. Zimní období tak bude rozdělené na První sníh – do 24. prosince, Hlavní sezónu – od 25. prosince do 14. března a Jarní lyžování – od 15. března.

Za celodenní skipas v hlavní sezóně zaplatí lyžaři přes systém Gopass 790 korun. Pokud nechají nákup až na pokladnu ve středisku, připlatí si 60 korun. V okrajových sezónách za něj zaplatí online 690 korun, na pokladnách 730.

„Pro časté návštěvníky bude nejvýhodnější celosezónní skipas. Přes Gopass za něj dospělý zaplatí 9500 korun a může jej využít na všech sjezdovkách v celém Skiareálu. Předprodej začne v e-shopu 5. listopadu," informoval René Hroneš, marketingový a obchodní ředitel Skiareálu.

Kolik dní v sezoně?

Výhodnější lyžování opět nabídnou skipasy nazvané 10 nebo 15 dní ze sezóny. Využívají je většinou lyžaři, kteří se do Špindlu vracejí v průběhu celé zimy a nemusejí si tak při každé návštěvě kupovat nový. Dospělý za desetidenní skipas zaplatí 6400 a za patnáctidenní 8500 korun.

„I v nadcházející sezóně u nás bude stále platit juniorské jízdné až do osmnácti let a všechny děti do šesti let lyžují ve Špindlu zcela zdarma.

Pokračujeme i s rodičovským skipasem, který si mohou partneři střídat při hlídání dítěte. Zdarma budou k dispozici i parkoviště u lanovek a skibusy v rámci celého střediska," dodal René Hroneš.⋌