Díky novému přístroji pacienti nebudou muset čekat na vyhodnocení testu do druhého dne a zdravotníci dostanou velmi rychle informaci, zda musí nemocného izolovat, či zda může sdílet pokoj s ostatními pacienty. "Nejvýznamnějším sponzorem nadačního fondu je město, které přispívá každoročně. Přispívat do fondu může jak jeho zakladatel město Dvůr Králové nad Labem, tak Královéhradecký kraj, místní organizace, zaměstnavatelé nebo jednotlivci," řekla předsedkyně nadačního fondu Eva Neumannová, která je současně manažerkou kvality nemocnice.

Pro případné dárce ze Dvora Králové a okolí, kteří chtějí místní špitál podpořit, je nadační fond nejsnadnější cestou. Dar je možné poslat přímo na číslo účtu fondu 286124710/0300.

Z nadačního fondu jsou v rámci stipendijního programu vyplácena také stipendia studentům zdravotnických škol, kteří po studiu nastoupí do zaměstnání ve dvorské nemocnici. Na stipendijní program uvolnil finanční prostředky Královéhradecký kraj. "V letošním školním roce takto fond podpořil dva studenty, kteří budou vítanou posilou týmu Městské nemocnice Dvůr Králové nad Labem," dodala Neumannová.