Bouřlivě se na nadcházející sezónu připravovali ve Zlaté Olešnici, kde tamní lyžařský vlek o délce půl kilometru provozuje skrze společnost Ski Areál Zlatá Olešnice provozuje místní TJ Sokol.

„Na letošní sezónu budeme mít hotové zasněžování hlavního svahu, tedy červené sjezdovky a dětské sjezdovky. Nově budeme nabízet večerní lyžování, rozšíříme nabídku skipasů například o víkendové jízdenky. A hlavně, nezvedáme cenu denního skipasu," přiblížila Jana Ducháčková, jednatelka společnosti. Více na ski.zlata-olesnice.cz.

O sto padesát metrů kratší sjezdovkou U Pily se pyšní Lučany. „Letos zpestříme zimní sezonu možností si chytit rybu sivena či pstruha z našeho koupaliště. Bude i možnost si ji ugrilovat či vyudit," sdělil Robert Kulda za provozovatele. Více na stránkách upily.com.

Lyžařský vlek Ski Lucifer v Josefově Dole zahrnuje hned několik sjezdovek. Takzvaný Velký Lucifer je dlouhý půl kilometru. Pro letošní sezonu tu nabízí 20 procentní slevy pro školy, v lednu 30 procentní slevu pro hosty ubytované v naších ubytovacích zařízeních. „V loňském roce jsme zakoupili pohyblivý pás o délce čtyřiceti metrů pro ty nejmenší, či úplné začátečníky. Pokud se podaří veškeré smlouvy, budeme provozovat i vlek Bukovka. Celkem tedy šest dopravních zařízení. Pro letošní sezonu jsme rekonstruovali Hospůdku u vleku, na bezmála samoobslužný provoz, za účelem rychlejšího odbavení hostů," popsal provozovatel Jaroslav Morávek. Více na stránkách skilucifer.cz.

I lyžařský vlek Filip ve Smržovce nabízí půlkilometrovou délku. Celodenní jízdné tu stojí v hlavní sezóně 330, dětské pak 260 korun. I zde, stejně jako ve Zlaté Olešnici nabízí večerní lyžování. Specialitou je zdejší Snowpark s překážkami. Více na lvfilip.cz.

Jednou z velkých novinek na malých vlecích na Jablonecku je plánované propojení Ski areálu Plavy a Ski areálu Zásada. „Koupili jsme rolbu s kabinou. Představa je, že ráno a navečer přejede s lyžaři na druhou sjezdovku," přiblížil Jaroslav Konopka, správce Ski areálu Zásada. Pro oba areály tu plánují i společné jízdenky. V Plavech se podařilo rozšířit parkování přímo u vleku. Dole se také otevřel opuštěný penzion, lidé se tedy mohou v místě i kvalitně naobědvat. „I letos jsme provedli další terénní úpravy. Připravujeme i speciální trať pro snowboardisty," přiblížil Josef Šourek další aktivity. I v nadcházející sezóně by se tu měly koná již tradiční akce, jako Filounská kráva a Filounský Yeti. Ceny za jízdné ještě ladí, hotovo bude během dvou týdnů. Více na skiplavy.cz.

Zásadský vlek se stal během posledních let pojmem. Půlkilometrová sjezdovka se může pyšnit i restaurací s penzionem přímo pod tratí. „Na letošní rok jsme vylepšili zasněžování a připravili jsme nový odbavovací systém čipových karet," popsal Konopka. Více na zasada.cz.

Velkou renesanci zažil v uplynulém roce vlek v Alšovicích, kterému hrozil zánik. Parta místních nadšenců si ho již před loňskou sezónou vzala do patronace a areál rozkvétá. Je to vidět na první pohled. Přes léto rozkvetl doslova. „Natřeli jsme každý sloup jinou barvou a tak mu teď říkáme duhový vlek. Ve spolupráci s obcí můžeme nabídnout alespoň nějaké místo pro parkování," přiblížil letošní změny Radim Brožek za provozovatele. Přibyla i bezpečnostní signalizace při pádu lyžaře z kotvy, nově tu bude fungovat kvalifikovaný instruktor lyžování. A v neposlední řadě mají pro děti připraveny pro děti pohádkové branky na slalom. Na tyčkách jsou medvídci či kytičky. Více na dosokola.cz.