„Od neděle připadlo přes 30 centimetrů nového sněhu a k tomu stále zasněžujeme, jakmile je to jen trochu možné. Na víkend plánujeme zprovoznit další vleky a menší sjezdovky," informoval ředitel Skiareálu Špindlerův Mlýn Čeněk Jílek.

SkiResort Černá hora – Pec má má otevřených 36 z celkových 37,6 kilometrů sjezdovek, v provozu jsou všechny lyžařské atrakce a jezdí i rolby propojující Černou horu a Pec pod Sněžkou.

Období mezi svátky a jarním školním volnem ale nebývá nijak hektické. Proto v Herlíkovicích vyhlásili od čtvrtka tohoto týdne do 25. ledna cenové prázdniny s denním skipasem za 390 korun. „Průběh letošní sezony je mírně řečeno zvláštní. Chvíli pohádková zima, chvíli slunečné jaro, chvíli aprílové počasí. Prostě nejistá sezona. A tak chceme věrným návštěvníkům udělat radost my, když paní zima stávkuje. Ale myslím, že ji zatím úspěšně suplujeme. Máme nasněženo přes 40 centimetrů," podotkl ředitel společnosti Snowhill Michal Hošek. V Herlíkovicích se nyní točí dvě čtyřsedačkové lanovky a pět vleků.

V Rokytnici lze kompletně využít areál Studenov, v Horních Domcích jedou obě lanovky a od tohoto týdne se lze svézt na červené FIS a černé Dřevařské. V Harrachově je stále kvůli sněhovým podmínkám zrušeno večerní lyžování, obě lanovky na Čertovu horu jsou ale v provozu.

Na krkonošských sjezdovkách i mimo ně je tenhle víkend rušno

Na lyžařských svazích Krkonoš i v jejich okolí panuje tento víkend čilý ruch. Například ve snowparku v Peci pod Sněžkou dnes probíhá velká otvírací akce.

„Připravený je především stoprocentně vyladěný snowpark s maximálním množstvím usazených překážek a postavených skoků podle avizované 3D vizualizace. Garantem kvality je parkdesigner snowparků Freestyle Area Michal Migi Ritter, který se bude letos společně se třemi dalšími shapery snažit udržovat snowpark v maximální kvalitě," říká Martin Matouš z Freestyle Area. Poprvé do SkiResortu Černá hora – Pec, konkrétně na sjezdovku Javor, zavítala soutěž S Čt Sport na vrchol.

Amatérští milovníci lyžování tu měřili síly již včera a klání potrvá ještě dnes. „Žádná z akcí by ale neměla významně omezit provoz v areálu Pec pod Sněžkou. Naopak doufáme, že návštěvníci spojí lyžařský zážitek s atraktivní podívanou," upozorňuje Zina Plchová.

Rušno je i ve Špindlerově Mlýně, Festival ledosochání nabízí v doprovodném programu závody pro veřejnost, návštěvu Krakonoše, koupání otužilců i ohnivou show.
Lyžuje se ale i mimo Krkonoše, například v Radvanicích. „Ačkoliv se to v nížinách nezdá, lyžařské podmínky stále zlepšujeme. Vypadá to, že zvraty v počasí jsou již za námi a čeká nás nový příděl. Podkladem je tu vrstva 40 centimetrů technického sněhu, vše máme v provozu," spokojeně konstatuje provozovatel Miroslav Mádr.