Uzavřela slavnostní mši, jíž litoměřický biskup Jan Baxant společně s turnovským vikářem Václavem Vlasákem vysvětil tento nejmenší kostelík města, situovaný nedaleko Dlaskova statku.

Kostelík sv. Václava tu totiž vystavěli a otevřeli místní obyvatelé před sedmdesáti lety, ještě za války. Přešel pak do majetku obce a dodnes ho vlastní Turnov. Na poslední opravu proto přispěla radnice a mnoho hodin jí věnovali i místní občané z Bukoviny.

Za jejich pomoc i přístup místostarosty Otakara Špetlíka a starosty Tomáše Hocke, všem na místě poděkoval i světící biskup Baxant. „Má-li se něco stát, nestačí jen naše sebevětší vroucné přání. To ONO, není nic, když my sami nepřiložíme vlastní ruce a pak s pomocí Boží nevykonáme to, co chceme a co si přejeme. A tak je to v celém našem životě,"řekl biskup Baxant. Současně připomněl, že Litoměřická oblast je jednou z největších v republice. Zasahuje do pěti krajů a podobných sakrálních staveb spravuje na jeden a půl tisíce. Oba zástupci radnice a s nimi skoro stovka občanů se vtěsnali do malého místa, v němž se budou nyní pravidelně konat bohoslužby. Na snímku Otakara Grunda je litoměřický biskup Jan Baxant a turnovský vikář Václav Vlasák při víkendové slavnostní mši.

(gr)