Provozovatelé lyžařských středisek hodnotí víkendovou návštěvnost jako lepší průměr. Podmínky pro lyžování podle nich byly velmi dobré. „V sobotu sněžilo a foukal vítr. V neděli se vítr uklidnil. Teploty kolem minus pěti stupňů,“ popsal náčelník lanovky v Harrachově Milan Goč.

Sjezdovka na Javorníku je od nedělní noci paradoxně zavřená. Je to z důvodu zasněžování. „Chceme využít mrazivých dnů ke zkvalitnění sjezdovky, proto bude až do středy zavřeno. Ve čtvrtek 19.1. nočním lyžováním nebo 20.1. celodenním lyžováním začínáme opět lyžovat,“ informovali provozovatelé areálu.

Ještěd je na tom kvůli zasněžování podobně, celý areál tak k dispozici není. Přesto byly sjezdovky po celý víkend plné. „Je to super, dnes už ani nefoukal vítr jako včera, podmínky jsou perfektní,“ hlásil v neděli přímo ze sjezdovky Petr Eliáš z Liberce.

Na Ještěd dorazilo za lyžováním asi 1500 lidí, na sjezdovkách tam leželo 30 až 50 centimetrů převážně přírodního sněhu. „V provozu je přitom zatím asi třetina areálu. Začali jsme zasněžovat, takže budeme moci brzy pustit i zbytek. Pak bude návštěvnost až kolem 2000 lidí,“ řekl Miroslav Pecháč ze Sportovního areálu Ještěd.

Běžkaři mohou být také nadmíru spokojeni. Jizerská magistrála je upravená v celé své délce. Lyžaři tak mohou využít přes 170 kilometrů stop. „V sobotu byl sníh dobrý, namazal jsem jen modrým a trochu fialového. Jelo to skoro samo,“ řekl Deníku spokojený Martin Drábek.

V některých skiareálech velký zájem lyžařů v kombinaci se špatným parkováním podle policie znamenaly dopravní komplikace. To ale nebyl problém Liberecka. V sobotu špatně zaparkovaná auta téměř zablokovala příjezd ke skiareálu Severák a tvořily se kolony.

Luboš Vrabec