Krajského kola se v kategorii obce účastní horské středisko Strážné, třetí místo z posledních dvou ročníků bude obhajovat víska Borovnice na Královédvorsku.

„Pokud jde o cenu veřejnosti, tam zřejmě nemůžeme konkurovat obci Mokré, která dostává tradičně největší počet hlasů a již po několik let za sebou tuto kategorii vyhrává,“ nastínil webmaster borovnických stránek Petr Kotera. Do krajského kola 11. ročníku soutěže jdou také Chotěvice u Hostinného. Zdejší radnice spustila nový web loni v dubnu, na počátku letošního roku už oslavili návštěvníka s pořadovým číslem 5000.

Mezi městy bude letos s novou internetovou prezentací soutěžit Vrchlabí a také Žacléř. V krajských kolech porota vedle povinně zveřejňovaných informací, přehlednosti a navigace stránek či výtvarného zpracování hodnotí i kvalitu úřední desky. Krajské kolo odstartuje v úterý, 19. února je uzávěrka hlasování pro cenu veřejnosti. Vítězové postupují do celostátního kola, které začíná 9. března.

V loňském ročníku se kromě Borovnice a vítězné Třebihoště dařilo Žacléři. Ten v kategorii nejlepší internetová služba obsadil za kabelovou televizi druhé místo. Mezi městy skončil na stříbrné příčce Trutnov. Z vítězství se tehdy radoval Náchod.