Z budovy v areálu bývalých kasáren by se tak mohly stát například byty nebo obchody, řekla starostka Turnova Hana Maierová. Město nemovitost nabídne za cenu odhadu, který nechá vypracovat. Při prodeji využije realitní kancelář.

Do kina Bio Ráj se už několik měsíců na filmy nechodí. „Provoz tam končil v červnu loňského roku, kdy se začalo promítat v letním kině. V září jsme už otevírali nové kino na Střelnici,“ poznamenala starostka Hana Maierová. Na jednorázové akce je možné prostory využít i dnes.

Podle územního plánu by objekt mohl sloužit jako obchody nebo prostoty k bydlení. „Neměla by tam samozřejmě být průmyslová výroba,“ dodala starostka. Budova však zdaleka není v ideálním technickém stavu. Problémy jsou s její plochou střechou. Tou do objektu zatékalo a nepomáhaly ani dílčí opravy. Má také příliš velká a stará okna a bylo by potřeba ji zateplit, aby se zamezilo velkým energetickým ztrátám.

Daleko od centra

Město s budovou v blízkosti Žižkovy ulice jiné plány nemá. V minulosti se objevila i varianta využít ji pro městskou knihovnu. Ta ale padla, bývalé kino je totiž příliš daleko od centra Turnova. Hlavní částí budovy je víceúčelový sál, nyní s jevištěm a hledištěm.

Nový biograf pojmenovaný Sféra je od loňska v malém sále turnovského kulturního centra Střelnice. Jeho pořízení přišlo na více než pět milionů korun a je vybavené i na 3D projekce. Přesná čísla loňské návštěvnosti nového kina zatím nejsou k dispozici, měsíční tržby se ale pohybovaly kolem 150 až 160 tisíc korun.