Deníku to sdělil tajemník Městského úřadu Vrchlabí Pavel Řehák. "Věc byla odložena. Z úředního záznamu, který jsme měli k dispozici od hygienické stanice, nelze dostatečně určitě prokázat, že popsané jednání pana Václava Klause bylo přestupkem. Hygiena našemu úřadu odmítla s odkazem na ochranu osobních údajů poskytnout zvukový záznam z epidemiologického šetření, na který se odvolává, a jiné důkazy nejsou," vysvětlil Pavel Řehák.

Václavu Klausovi hrozila pokuta do 20 tisíc korun. "Hygienická stanice hlavního města Prahy nám v březnu zaslala podnět ke spáchání přestupku panem Václavem Klausem starším. K přestupku mělo dojít tak, že v únoru vycestoval z Prahy, překročil hranice uzavřeného okresu a jel do svého bytu v Černém Dole," upřesnil tajemník Městského úřadu ve Vrchlabí Pavel Řehák.

Václav Klaus.
Klausovi hrozí pokuta 20 000 korun, případ řeší úřad ve Vrchlabí

Podle mluvčího Institutu Václava Klause Petra Macinky bývalý prezident neudělal nic špatně. Než vyrazil do svého horského apartmánu v Krkonoších, zjišťoval u policie, za jakých podmínek se smí do Černého Dolu vydat. Dozvěděl se, že musí mít s sebou výpis z katastru, že mu byt patří. Podle mluvčího kvůli tomu cestu o týden odložil, aby si dokumenty stihl opatřit.

"Při vjezdu na území okresu Trutnov byl dokonce kontrolován policejní hlídkou, která zmiňované dokumenty na místě prověřila," uvedl Macinka.

Bývalý prezident Václav Klaus pravidelně chodí na Sněžku při Svatovavřinecké pouti.
Václav Klaus se tradičně vydá na Sněžku. Krkonoše považuje za součást života