Na počátku bylo oznámení o hlasitém volání o pomoc, na konci zjištění, že se na jedné skále jen milenecký pár velmi vášnivě a hlasitě oddává sexuálním radovánkám. Tak hlasitě sténal, že v ozvěně do údolí vzdechy zněly jako volání zraněného.

Na linku 150 oznámil volání o pomoc člověka uvízlého kdesi ve skále všímavý občan. Nebyl však jediný, komu zvuky připomínaly SOS.

Hasiči záchrannou akci s nečekaným epilogem vzali pochopitelně se vší odpovědností. Zmobilizovali své dvě profesionální jednotky v Trutnově a Vrchlabí, k tomu dobrovolníky ze Špindlerova Mlýna a na pomoc dokonce vyletěl vrtulník s podvěsem. Do akce šli i horští záchranáři.

Jaké pak bylo jejich překvapení, když zjistili, že „zranění" horolezci na skále žádnou pomoc nepotřebují a naopak si velmi rádi vystačí sami. Mladý pár se na vrcholku, pravděpodobně pln adrenalinu a vyplývajícího vzrušení, oddával uprostřed krásného letního počasí vášnivému sexu.

A soulož doprovázel natolik hlasitý projev, že byl slyšet stovky metrů daleko.

„Na místě zasahovaly profesionální jednotky z Vrchlabí, Trutnova a dobrovolná ze Špindlerova mlýna. Vrtulník s hasičem – leteckým záchranářem – byl odvolán cestou na místo," uvedla jejich mluvčí Martina Žahourková.

Tato záchranná akce se určitě dostane do kroniky těch nejúsměvnějších zásahů hasičů. Podobně lechtivých totiž moc nebývá.

Z loňského roku stojí za zmínku například pomoc při sundání prstýnku z oteklého penisu pacienta na chirurgickém oddělení nemocnice v Děčíně.

„Hasiči použili malou rozbrušovací pilu. Tou velmi opatrně prstýnek přeřízli a z penisu odstranili, a to bez zranění," řekl Jaroslav Vykoukal z republikové centrály Hasičského záchranného sboru. O tuto pomoc je 22. října 2014 na tísňovou linku požádala přímo ambulance nemocnice.