Tříkilometrový okruh stromovými alejemi s malebnými výhledy na Miletín a lavičkami. Taková je představa vedení města, které získalo dalších 50 tisíc korun na březovou alej.

„Ještě na jaře bychom chtěli vysázet 250 břízek, které budou navazovat na dubovou alej zasazenou v loňském roce,“ vysvětlil starosta Miroslav Nosek. Březová bude zase navazovat na lipovou, pak na další březovou a nakonec švestkovou.

O vítězi rozhodli zaměstnanci

Podle starosty tu několik švestek je a s příchodem teplejšího počasí vysází další. Tím se okruh spojí a stane se tak vhodnou procházkou pro dospělé i děti a navíc s krásnými výhledy a odpočinkovými místy.

Finance na to Miletín získal z Nadace partnerství, která loni poskytla peníze i na dubovou alej. „Osmnáct úspěšných žadatelů z loňska mohlo znovu připravit projekt a zaměstnanci ČSOB a Poštovní spořitelny pak hlasovali, který se jim nejvíce líbí. Miletín vyhrál, a tak jsme dostali 50 tisíc korun, které samozřejmě investujeme do zeleně,“ řekl starosta Nosek.

Na samotné sázení už se místní spolky těší. Loňské rozdělení stromů pro každý spolek mělo velký úspěch a už teď se objevují zájemci a zamlouvají si stromy, které zasadí.

Péče o zeleň v Miletíně by mohla být považována za příkladnou. Podle dobových fotografií by se na zdejší náměstí měly vrátit také tři lípy, které tu kdysi stávaly. Miletín se navíc přihlásil do akce s názvem Město stromů, kde záleží na péči radnice o zeleň. Získat mohou dalších 50 tisíc a navíc zahradnické práce za sto tisíc korun.