Šéf resortu jeden z největších krkonošských hotelů o víkendu navštívil na běžkách. Podle něj je snaha ochranářů správná. „Labská bouda je objekt, který nepatří do nejcennější zóny národního parku ani svým objemem a velikostí, ani technickými parametry. Budova je v takovém technickém stavu, že je jen otázkou času, kdy se stane značnou ekologickou hrozbou pro jeden z nejcennějších přírodních koutů České republiky,“ uvedl Jan Dusík.

S ředitelem Správy KRNAP Janem Hřebačkou se shodli na tom, že projekt musí obsahovat všechny tři fáze – tedy odkup, zbourání i výstavbu menší turistické boudy, která bude sloužit jako nouzová zastávka a občerstvovna pro turisty a běžkaře. „Ministerstvo i správa parku budou pokračovat v jednáních s dosavadními vlastníky o kupní ceně, která by měla zohlednit i reálnou situaci na trzích nemovitostí a skutečnou tržní hodnotu Labské boudy,“ řekl Dusík.

Soukromí majitelé prostřednictvím realitní kanceláře MT Progress požadují 39 milionů korun. Podle mluvčího KRNAP Radka Drahného je ministrova podpora velmi důležitá. „Jedná se o poměrně nákladný projekt a podpora ministra je pro nás pochopitelně směrodatná.“

Jan Dusík