„Pro nás je v tuto chvíli stěžejní odpadové hospodářství. V minulosti jsme již společně realizovali projekt domácích kompostérů pro obyvatele a i nadále bychom se této problematice chtěli věnovat," uvedl Zdeněk Špringr, starosta obce Rtyně v Podkrkonoší a zároveň předseda Svazku obcí Jestřebí hory.

Právě aktivita svazku zastupovaného Zdeňkem Špringrem je inspirací pro starostu obce Vítězná a předsedu Společenství obcí Podkrkonoší Petra Hrubého. „Moc se mi líbí cesta, kterou se ubírají starostové sousedního svazku. Věřím, že se nám v blízké době podaří realizovat i nějaký společný projekt napříč místní akční skupinou," řekl.

Jednání, které proběhlo v rámci projektu MAS jako nástroj spolupráce pro efektivní chod úřadů, se zúčastnil také tajemník Sdružení místních samospráv a manažer projektu Tomáš Chmela. „Nadchl mě především projekt s pracovním názvem Škola rozvoje venkova, který je přesným naplněním toho, čeho jsme chtěli dosáhnout. Spojuje region a je mu pomocnou rukou při rozvoji," zhodnotil.

„Vážím si účasti pana Chmely i dalších, kteří nás informovali o novinkách v oblasti legislativy i o příkladech dobré praxe z ostatních regionů České republiky," řekl Jan Balcar, ředitel MAS Království Jestřebí hory. „Zaujal mě například projekt přístupových bodů k internetovému wi-fi připojení. V dnešní době to považuji za výborný nápad, který je pro více obcí jako stvořený," dodal Jan Balcar.

Kromě výstupů projektu a diskuse byly pro starosty přínosem i informace o aktuálním stavu strategie rozvoje regionu a místních akčních plánech pro mateřské a základní školy na území ORP Trutnov.

(rj, jp)