Radary budou hlídat dodržování povolené rychlosti v Bernarticích, Zlaté Olešnici, Libči, Voletinách, Starém Rokytníku a Hertvíkovicích. Momentálně probíhá tendr na jejich dodavatele. Podle šéfa trutnovských strážníků Radka Svobody je cílem nového oddělení přiblížit městskou policii lidem.

Dolní Branná bude jedním z míst, kde se objeví v příštím roce úsekové radary. Mají měřit rychlost po celé délce obce.
Radary u Trutnova a na Vrchlabsku budou až příští rok. Těší se i Dolní Branná

V novém oddělení bude mít zázemí preventista kriminality. „Vždy jsme se snažili, aby lidé vnímali městskou policii jako oporu a pomoc, nikoliv jako represivní složku. V tomto duchu jdeme lidem vstříc a nabízíme jim vyřízení jejich záležitostí u strážníků v kultivovaném a důstojném prostředí,“ vysvětlil zřízení oddělení starosta Trutnova Michal Rosa.

„Otevření tohoto oddělení bude přínosem pro veřejnost a také významně ulehčí práci operačního, který dosud tuto agendu řešil. Operační koordinuje celou denní směnu, což v některých dnech je i 6 hlídek najednou, přijímá hovory na tísňové lince 156, dále obsluhuje další dvě telefonní linky, přijímá oznámení, vyřizuje přestupky. Tím, že veřejnost odkloníme na nově zřízené kontaktní místo, může se operační plně věnovat svým úkolům a veřejnost nemusí čekat na vyřízení,“ zdůvodnil změny Radek Svoboda, ředitel Městské policie Trutnov.

Trutnov vybuduje v roce 2024 nový kruhový objezd u hotelu Patria.
Trutnov chystá v novém roce další kruhový objezd a proměnu náměstí v Poříčí

Otvírací doba oddělení pro veřejnost kopíruje otvírací hodiny městského úřadu. Lidé tam mohou přijít v pondělí a ve středu v době od 7.00 do 17.00 a v ostatních pracovních dnech od 7.00 do 15.30. Parkovací karty je možné vyřídit denně od 7.00 do 15.00. O víkendu bude zavřeno. Telefonní kontakt na oddělení je 499 803 299. Pokud bude oddělení zavřeno, bude linka automaticky přepojena na linku 156.