Původně se zaregistrovalo jedenáct týmů, nakonec jich dorazilo deset. „Hře to vůbec neuškodilo, týmy se rozdělily do dvou skupin po pěti a hráči se hned pustili do prvních soubojů," informoval organizátor Jan Kosař.

Od počátku byly duely vyrovnané a nebylo lehké najít favorita. „Souboje často končily remízami či těsnými výsledky 12:8, nicméně bylo vidět, že domácí Správná pětka má natrénováno o něco víc než ostatní, když rozčísla svoji skupinu číslicemi 18 či 16 a docílila skóre 68:12. Ve druhé skupině bylo pořadí velmi těsné, první dva týmy měly po šesti bodech a tým třetí jen o bod méně. Nakonec pro sebe vítězství urvala sestava XO Masters z trutnovské průmyslovky," přiblížil průběh Jan Kosař.

Následovalo rychlé čtvrtfinále, v s semifinále se ale táhla bitva mezi IQ A (Gymnázium Hostinné) a Správnou pětkou, když se IQ A snažilo vrátit soupeři porážku ze skupiny. Avšak Správná pětka se nedala a ustála tlak 11:9, čímž získala i postup do krajského kola. Finále potvrdilo vyrovnanost obou soupeřů, ale přeci jen hráči XO Masters (Jakub Husák, Vojtěch Rygr, Tomáš Kalocsai, Tomáš Hejna, Marek Tůma), zvládli zápas lépe a vyhráli 12:8.

„Netradiční byl boj o třetí místo, který se vůbec nekonal. Kvůli spěchu obou týmů na vlak dohodli Buřti (SPŠ Trutnov) s IQ A dělbu, takže prvně jmenovaným připadlo třetí místo, druhým ceny," všiml si Jan Kosař.