Deníku to potvrdila Olga Kracíková, která v klubu působí: „Studenti i žáci mohou přijít bez problémů za mnou a mojí kolegyní. Spolu je vyslechneme a poradíme. Máme na to odpovídající sociální vzdělání,“ vysvětlila.

Jako přínos vidí založení klubu i starosta Hořic: „V každém případě je to pozitivní přínos. Každý týden nám sem najíždí 1400 středoškoláků a setkáváme se s tím, že tu nemají co dělat,“ vysvětlil Ivan Doležal a podotkl, že se snaží volný čas mládeže vyplnit. Je dobře, že teď mají své útočiště.

Kromě psychické podpory a pomoci zde děti mají k dispozici hry a časem přibudou i počítače. Tento nízkoprahový klub zde založila Oblastní charita Jičín. „Je to vlastně sourozenec jičínského Exitu,“ sdělila Olga Kracíková s tím, že děti klub naleznou vedle místního plaveckého bazénu v Janderově ulici.

KDY DO KLUBU?

Provoz přes letní prázdniny:
pondělí a čtvrtek
13.30 – 18.00 hodin
Provoz mimo letní prázdniny:
pondělí, úterý, čtvtek
13.30 – 18.00 hodin
Pátek
13.30 – 18.00 hodin
Klub začal fungovat 9. července

Název klubu vyberou organizátorky spolu s dětmi během jeho fungování. Od poloviny června klub navštívilo několik tříd z různých základních i středních škol. Žáci a studenti strávili v klubu jednu až dvě hodiny a sami si vyzkoušeli, jak mohou v klubu trávit svůj čas.