Akci již tradičně v tomto termínu pořádá Musher club Jičín. Na midové trati o délce 14 kilometrů a na šestikilometrové sprintové trati se v různých kategoriích utkalo 80 závodníků. Z čisteckého Kroužku mladých musherů byl nejúspěšnější dvanáctiletý Adam Bjelka, který ve své kategorii Scooter 1 (koloběžka tažená 1 psem) na sprintové trati obsadil první místo. „Adam určitě udělal od loňska, kdy jsme s kroužkem začínali, veliký pokrok,“ pochvaloval si čistecký musher Pavel Pfeifer, na jehož Eurohusky farmě se členové kroužku scházejí a trénují.

Právě Pavel Pfeifer v obou kolech závodu vystartoval jako poslední, aby předvedl jízdu s dvacetispřežím Evropských Husky, jež byla podívanou nejen pro přihlížející diváky, ale také pro ostatní mushery.

„Vzhledem k délce takového spřežení – přes 30 metrů – jsem si raději prohlédl trať dopředu, abych věděl, kdy dát povel k odbočení. Doma v Čisté to jde, tam to znám a vím, kde s dvacítkou či osmnáctkou projedu. Tady jsem občas neviděl na první psy a bylo těžké odhadnout, kdy jim říct, že mají odbočit. Ale zvládli jsme to,“ poznamenal zkušený harcovník, který letos v únoru na prestižních španělských závodech Pirena vybojoval bronzovou medaili.

Na závěr jičínského závodu nechyběl ani běh s pejskem pro ty nejmenší – předškoláky a školáky. Dokonce se závodilo i s kočárkem. Odměnou dětem byly nejen diplomy, ale také plyšáci a výborné dortíky s marcipánovými psíky. Za mládež z Čisté u Horek bychom chtěli poděkovat Musher clubu Jičín za uspořádání hezkých závodů a budeme se těšit na příští ročník.