Svědci události přivolali pomoc záchranářů a pomocí operátorů tísňové linky 155 zahájili základní neodkladnou resuscitaci. Krátce poté na místo dorazili členové Horské služby Krkonoše s automatizovaným externím defibrilátorem. Jeho prostřednictvím podali v průběhu resuscitace několik léčebných výbojů, které nakonec vedly k obnově účinné srdeční činnosti nemocného.

V tu chvíli už byli na místě také záchranáři z výjezdové základny záchranky v Temném Dole a krátce na to přistál také vrtulník královéhradecké letecké záchranné služby.

Čtěte také:

Záchranáři zasahovali v pátek v Peci pod Sněžkou u zraněného lyžaře.
V Peci pod Sněžkou se srazili na sjezdovce lyžaři, pro jednoho letěl vrtulník

"Zdravotníci navázali na perfektní práci svědků a Horské služby. Protože u postiženého muže přetrvávala porucha vědomí, uvedli jej do umělého spánku a s využitím léků a přístrojů stabilizovali jeho životní funkce," uvedl mluvčí krajské záchranky v Hradci Králové Ivo Novák.

Poté byl pacient letecky transportován na specializované kardiologické pracoviště ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové. Tam jej ve stabilizovaném stavu záchranáři předali k další poresuscitační péči. "Děkujeme všem aktérům, kteří se na záchraně nemocného muže podíleli - operátorům, svědkům, Horské službě, všem našim posádkám i zdravotníkům ve FN HK za skvěle odvedenou práci," dodal.

První stanice Horské služby v Peci pod Sněžkou.
Historické foto: Horská služba působí v Peci pod Sněžkou desítky let