Největší atrakcí je rozměrné a tvarově bohaté kolejiště Klubu železničních modelářů Trutnov, dále expozice modelů i dobových železničářských potřeb.

Svou práci, i když ve skromnějším rozsahu, tu představuje i královédvorský modelářský kroužek při Domě dětí a mládeže Jednička (kzm.717. cz).  „Tahle činnost u nás měla na konci osmdesátých let slušnou tradici. Pak ale zanikla. Spousta materiálu zmizela, ale něco zůstalo a tak můžeme na něco navázat. Od vedení DDM máme velmi dobrou podporu a naším cílem je z menších částí, které s dětmi tvoříme, nakonec sestavit větší kolejiště,“ říká hybatel modelářského dění ve Dvoře Králové Jan Prouza.

Zajímavou a rozsahem podstatnou součástí výstavy je expozice radiem řízených modelů letadel. Ty zapůjčili členové modelářského klubu Falemo Červený Kostelec.

„Myšlenku na takovouto výstavu mám v hlavě nejméně dva roky. Až letos se ji ale povedlo realizovat. Otevřeno je až do neděle, vždy od 9 do 18 hodin,“ dodává ředitelka Městského kulturního střediska Marcela Strachotová.