Na malou slavnost po celou dobu padal hustý déšť. Je to jedno z deseti hřišť, které podpořily fotbalový svaz a UEFA z programu Fotbal pro všechny. Obec získala dotaci jeden milion korun, podobnou částku hradila ze svého rozpočtu. Trávník o rozměrech 40x20 metrů bude sloužit pro potřeby základní školy a školky. Samozřejmě je otevřeno také pro milovníky sportu z řad veřejnosti.

Díky umělé trávě a osvětlení je možné využívat sportoviště téměř po celý rok. „Podmínky v Podkrkonoší jsou pro sport náročné, proto mě těší, že se projekt podařilo realizovat právě tady,“ uvedl Vladimír Blažej. V krátké době stavbu realizovala firma Prostavby Brno. Místostarostka Dagmar Včeláková vyslovila dík všem, kteří se na akci podíleli. „Patří i občanům, kteří v okolí hřiště bydlí, za trpělivost se stavbou,“ dodala.

Slavnostního výkopu se ujal starosta Jaromír Tázlar, který s přehledem umístil míč do branky. Potom žáci divákům sehráli krátký ukázkový fotbalový zápas, děti vyzkoušely také basketbalové koše. Kolem hřiště budou ještě dokončeny zemní úpravy.