Na dobré mushery je podkrkonošský region opravdu bohatý. Výbornou sezónu má za sebou také Pavel Pfeifer a jeho Eurohusky Team, který se úspěšně účastnil dvou mezinárodních závodů.

Příprava v Polsku

Prvním z nich byl Border Rush, čtyřetapový podnik v Polsku, resp. Jakuszycích, ležících těsně za harrachovským hraničním přechodem. Tam se sjela slušná zahraniční konkurence závodníků ze Slovenska, Ruska, Rakouska, Švýcarska, Německa, Litvy i Holandska.

„Po nevydařené prosincové přípravě, ovlivněné špatným počasím, kdy se většinou nedalo trénovat ani na saních ani na káře, jsme se rozhodli pojmout tento závod jako přípravu na vrchol sezony, světový pohár v Rusku. V průběhu bylo potřeba zkoordinovat tým a určit hlavní lídry, takže v každé etapě bylo nutno na trati zastavovat, přepřahat a testovat jednotlivé sestavy. Tento přístup se nám v příštím závodu vyplatil, ale v tomto podniku jsme mnoho ztratili a výsledný čas nebyl podle našich představ. Přesto to stačilo na celkové druhé místo v kategorii Open, spřežení 12 psů," říká Pavel Pfeifer.

Rusko v pohodě

Vrcholem sezony, ke kterému směřovala veškerá příprava Eurohusky Teamu, byl dvouetapový závod Po zemlje Sampo, světový pohár v Rusku, Republika Karelie – Prjaža. „Na místě nás při příjezdu trochu zaskočila nízká teplota –35° Celsia, která však v této oblasti není obvyklá. Takže druhý den jsme závodili již jen při –18 stupních. Na psech bylo vidět, že se na předešlém závodu dobře rozjeli, v týmu se dobře sladili a trať rovnající se délce maratonu (42 kilometrů a 195 metrů) zvládli v pěkném čase 1:42 hodiny v prvním kole a 1:46 hodiny v kole druhém, kdy trať byla díky drobnému sněžení pomalejší. Celý závod jsme absolvovali ve velké pohodě a s celkovým náskokem 35 minut jsme skončili na prvním místě v kategorii 8 psů před dvojicí domácích favoritů, kteří do dovozu psů z Aljašky a přípravy na tento závod vložili značné prostředky," popisuje Pavel Pfeifer. „Byli jsme též celkově nejrychlejším týmem ze všech zúčastněných závodníků a Pavel se tak dostal i do zpráv celonárodní Moskevké televize," připomněla manželka Erika.