Při pádu si přivodil krvácivé poranění nohy s podezřením na otevřenou zlomeninu. K záchraně muže se vydalo pět horských záchranářů ze Špindlerova Mlýna a čtyři z Pece pod Sněžkou. Kvůli zraněnému muži přiletěl do hor záchranářský vrtulník. Kvůli silnému větru ale nebylo možné slanit ani vyzvednout pacienta v podvěsu. Letecké záchranáře vrtulník vysadil na Luční boudě.

close Muže, který spadl ze srázu na trase mezi Boudou Bílého Labe a Luční boudou, vyprostili záchranáři a transportovali do sanitky ve Špindlerově Mlýně. info Zdroj: Horská služba zoom_in Muže, který spadl ze srázu na trase mezi Boudou Bílého Labe a Luční boudou, vyprostili záchranáři a transportovali do sanitky ve Špindlerově Mlýně.

Všechny tři týmy se postupně sešly na místě úrazu. Záchranáři ošetřili zraněnému muži krvácení, nohu zafixovali do vakuové dlahy. Letecký záchranář mu podal tišící léky a pomocí lanové techniky ho všichni společně vyprostili ze srázu. Následoval složitý transport pacienta na rakouském vozíku. Zraněný muž vážil kolem sta kilogramů, dvanáct mužů ho za neustálého střídání neslo zhruba dvě hodiny do sanitky záchranky připravené ve Špindlerově Mlýně.

Místo, kde muž uklouzl, patří podle Horské služby k několika zhruba dvousetmetrovým úsekům na trase mezi oběma boudami, které jsou velmi špatně schůdné. Podobné úrazy se tam stávají tři-čtyři ročně. Na místě je rozhodně zvýšená opatrnost, upozorňuje Horská služba.