Muzeum rekordů a kuriozit v Pelhřimově, v němž je i celá řada exponátů z Trutnovska, je místem, které v těchto dnech navštěvují rodiny s dětmi v rámci jarních prázdnin. Mezi exponáty nyní najdou zajímavý unikát. Leopold Heneš z Třebenic umístil dovnitř skleněné žárovky originální hlavolam, který předtím vymyslel a zároveň vyrobil. Nazval jej Gordický uzel.

Na výrobu hlavolamu použil 54 dřevěných hranolků, které poskládal za pomoci speciálně vyrobených nástrojů do žárovky o průměru 14,5 cm, přičemž její hrdlo má průměr 5,5 cm a délku 15 cm. Nad výrobou a umístěním hlavolamu do žárovky strávil 106,5 hodin. Leopold Heneš zároveň poskládal v pětilitrovém demižónu puzzle staré malované mapy světa skládající se z 599 miniaturních dílků.

Na kontě má i zmenšeninu Dolní brány, ve které sídlí Muzeum rekordů a kuriozit, zhotovenou ze špejlí a taktéž ji vměstnal do demižónu. Muzeum rekordů a kuriozit slaví 20 let od založení, a tak se převléklo do nového kabátu. Vyjma několika exponátů vyrobených Leopoldem Henešem jsou k vidění například miniatury, z nichž nejmenší a nejzajímavější je malůvka na makovém semínku, kterou vytvořil Stanislav Materna štětinkou ze štětce pod mikroskopem. Největším unikátem v muzeu je Pražský hrad vyrobený ze špejlí. Vytvořil jej Ladislav Novák z Myšence u Protivína. Pouhé 3 minuty chůze od Muzea rekordů a kuriozit je vzdálena expozice Zlaté české ručičky. Obrazy, vázy, hudební nástroje… 60 exponátů ze sirek vytvořil Tomáš Korda, který pocházel z Vrchlabí. Jedná se o světové unikáty.