O poháry se bude bojovat v osmnácti třídách, od nejsilnějších závodních speciálů, až po značkový pohár Saxo Cup. V sobotu i neděli se začíná v 8.30 tréninkovými jízdami. Závodní jízdy jsou na programu od 12.30. Depo bude za cílem na centrálním parkovišti.

Vstup na závody je zdarma. Vzhledem k předpokládanému zájmu diváků pořadatelé s důrazem na maximální bezpečnost i ochranu přírody připravují přísná opatření.

"Jen jejich důsledným dodržováním lze zajistit bezproblémový průběh celé akce. Podél trati budou vytvořeny divácké úseky, ze kterých bude možné sledovat dění na trati. Současně budou vyznačeny i zakázané prostory, v nichž se nesmí v průběhu závodu nikdo zdržovat," upozornil sportovní komisař automobilového seriálu Edda Cup Jaroslav Malík.

Autokrosové závody v Radči.
Autokros v Radči: to byly parádní jízdy, vodní pólo, utopení speciálů

"Žádáme diváky, aby při sledování závodních aut na trati nezapomínali na zdravý rozum, bezvýhradně se řídili pokyny traťových pořadatelů, byli ohleduplní k přírodě a při příjezdu na místo respektovali dopravní značení, zejména s ohledem na stání a parkování vozidel," dodal.

Tradice závodů automobilů do vrchu na Benecku začala oblastním závodem v roce 1982 a svazarmovci to zde dotáhli až na mistrovství ČSSR, naposledy v roce 1989. K obnovení zdejších závodů přispěl největší měrou v roce 1996 jilemnický šampion Otakar Krámský.

Žacléřské fichtlklání 2020.
FOTO: Při Žacléřském fichtlklání se jelo o titul mistra paďoura