Příležitost už ale budou mít jen několik dní, v neděli i v Harrachově letošní zimní sezona skončí. Běžkaři se mohou stále vydat například do Jizerských hor. Úprava běžeckých tratí na Jizerské magistrále už sice skončila, na hřebenech je ale sněhu stále dost.

Na harrachovských sjezdovkách lyžaře čeká 30 až 40 centimetrů sněhu. „Nejsou tam nikde žádná místa bez sněhu,“ řekl náčelník harrachovské lanovky Milan Goč. Nejezdí se už ve středisku Rýžoviště, do neděle ale pojede lanovka z Harrachova na Čertovu horu a Malý vlek. Lyžovat se bude za nižší ceny.

Zájem o zimní sporty ještě úplně neopadl. V týdnu v Harrachově na svazích jezdí tuzemští rekreanti, ale i Poláci a lidé z Německa, kde ještě neskončily velikonoční prázdniny. Ostatní centra vleky odstavila už dříve. Uplynulý víkend se v regionu lyžovalo ještě v krkonošské Rokytnici nad Jizerou a v jizerskohorském areálu Desná – Černá říčka.

Už minulý víkend skončily úpravy stop na Jizerské magistrále. Naposledy je rolba projela v neděli. „Rolby už máme stažené na Bedřichově a úpravu na víkend neplánujeme,“ potvrdila Jana Lhotová, ředitelka obecně prospěšné společnosti, která se o oblíbenou běžeckou trasu stará.

Běžkaři musejí počítat s tím, že na některých místech už budou nuceni běžky sundat. Na hřebenech je ale sněhu stále dost. „Lyžaři, kteří chtějí vyrazit, ještě můžou, jenom musejí počítat s horšími podmínkami,“ dodala.